Skip to content Skip to footer

Biznes online krok po kroku

Rozpoczęcie prowadzenia działalności online to proces wymagający odpowiedniego przygotowania, ale też przemyślanego planu rozwoju. Internet oferuje wiele możliwości promocji, jednakże duża konkurencja w większości branż sprawia, że przedsiębiorcy muszą inwestować coraz więcej czasu oraz pieniędzy w to, by wyróżnić się na tle innych. Jak więc rozpocząć biznes internetowy, aby czerpać z tego wymierne korzyści?

Po pierwsze: strona WWW

Strona internetowa to przede wszystkim wizytówka online firmy. Jednak jeśli o swoim biznesie myślimy w szerokiej perspektywie, już na samym etapie koncepcji strony musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Warto bowiem zadbać o to, aby strona była zbudowana w technologii przyjaznej dla wyszukiwarek internetowych, a przede wszystkim Google. Optymalizacja pod kątem SEO to zatem absolutnie kluczowy element w procesie tworzenia struktury witryny. Kolejnym ważnym aspektem są treści umieszczone na stronie. Powinny one uwzględniać kluczowe dla biznesu frazy kluczowe, dzięki czemu zwiększymy szanse na dotarcie do potencjalnych odbiorców.

Po drugie: promocja

Gdy stworzymy już stronę, która jest odpowiednio zoptymalizowana pod kątem technicznych aspektów SEO oraz zawiera treści bogate w określone frazy kluczowe, czas na zaplanowanie strategii promocji. Dwie najpopularniejsze i zarazem najskuteczniejsze jej formy to: reklama google i pozycjonowanie Każda z nich ma na celu zwiększenie liczby potencjalnych klientów, lecz działa w różny sposób.

Pozycjonowanie jest strategią długoterminową, której efekty można zauważyć co najmniej po 1-3 miesiącach intensywnych działań SEO. Reklama w Google to szybki sposób na pozyskanie klienta, gdyż nasza strona pojawi się w wynikach wyszukiwania wtedy, gdy zapłacimy za to odpowiednią sumę pieniędzy. Warto pamiętać, że wyświetlana w wyszukiwarce Google reklama to obecnie jeden z najbardziej efektywnych sposobów pozyskania użytkownika na stronę WWW.Reklama w Google rekomendowana jest zarówno nowym firmom, jak i tym działającym już na rynku od lat. Wielu przedsiębiorców opiera swoją promocję wyłącznie na tym kanale, uzyskując w ten sposób stały i pewny dochód. Trzeba również pamiętać, że reklama Google jest niezwykle prosta w obsłudze, dlatego przy małej skali i niewielkim budżecie na początek możemy poprowadzić taką kampanię samodzielnie.

Wyświetlana w Google reklama może mieć formę tekstową, graficzną lub filmową. Pierwsza z nich pojawia się w wynikach wyszukiwania, druga jest widoczna w serwisach należących do sieci partnerskiej Google, natomiast trzecią zobaczymy na Youtube.

Po trzecie: social media

Choć wiele firm nadal wzbrania się przed aktywnością w kanałach social media, to nie da się ukryć, że jest to potężne narzędzie marketingu i komunikacji z klientem. Warto już na początku działalności opracować sobie prostą strategię obecności w social mediach biorąc pod uwage Facebook, Instagram czy LinkedIn.