Skip to content Skip to footer

Brahmi – sposób na koncentrację

Brahmi to niezwykła roślina, która posiada wspaniałe właściwości. Najbardziej zasłynęła w Indiach, gdzie doceniana jest za jej działanie wspierające zdrowie psychiczne, wyzwalające witalność i energię oraz poprawiające pamięć, koncentrację i funkcjonowanie układu nerwowego.

Ziele brahmi – najważniejsze właściwości

Właściwości brahmi wspierające pamięć udowodnione zostały badaniami – zioło pozytywnie wpływa na część mózgu zwaną hipokampem, odpowiadającą za pamięć, koncentrację i inteligencję.Ziele łagodzi objawy otępienia starczego i choroby Alzheimera, pomaga odbudować uszkodzone tkanki mózgu. Ponadto potrafi zmniejszać poziom kortyzolu, a co za tym idzie – zmniejszyć stres. Łagodzi stany zapalne, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana w leczeniu zapaleń stawów, wrzodów żołądka oraz chorób jelit. Brahmi opinie pozytywne zyskało również jako roślina przeciwnowotworowa – a to za sprawą silnego działania przeciwutleniającego

Brahmi w leczeniu cukrzycy

Ziele brahmi może być z powodzeniem stosowane przy leczeniu cukrzycy i hipoglikemii, ponieważ reguluje poziom cukru we krwi, a ponadto wzmacnia układ immunologiczny.

Brahmi w kosmetyce

Ta niezwykła roślina znalazła również zastosowanie w zakresie kosmetycznym. Stosuje się ją w zabiegach takich jak usuwanie blizn i cellulitu, leczenie uporczywego łupieżu i trądziku oraz leczenie wypadania włosów.

Brahmi w badaniach klinicznych

Liczne badania kliniczne stanowią potwierdzenie skuteczności i dobrych efektów stosowania bakopy drobnolistnej w chorobach psychicznych. Wymienia się tutaj między innymi nerwice lękowe, zaburzenia pamięci, padaczkę oraz potwierdza się polepszenie funkcji poznawczych u osób z wylewem krwi do mózgu i u dzieci cierpiących na ADHD po stosowaniu brahmi.

Jak stosować ziele brahmi?

Brahmi jest dostępne w formie sproszkowanej, w postaci suszu lub tabletek. Można przygotować napar z ziela, w tym celu należy łyżeczkę proszku zalać wrzątkiem i zaparzać 5-10 minut pod przykryciem. Dla najlepszych efektów pić 2 lub 3 razy dziennie do posiłku.

Brahmi to zioło, które może być wprowadzone w codzienną dietę każdego człowieka. Jej właściwości najbardziej docenią uczniowie i studenci, ludzie starsi, a także każdy, kto zauważa u siebie problemy z pamięcią, koncentracją, niepokojem lub stresem. Bakopa drobnolistna to z pewnością niepozorna roślina o niesamowitych właściwościach.