Skip to content Skip to footer

Chory na alzheimera w rodzinie – jak mu pomóc?

Alzheimer jest chorobą, która często ujawnia się już po 65 roku życia chorego, wiek 80 lat wykazuje jeszcze większy procent zachorowań. Jak zaopiekować się członkiem rodziny, który zmaga się z tą chorobą?

Alzheimer – co to jest?

Najprościej można powiedzieć, że jest to choroba charakteryzująca się otępieniem oraz zaburzeniami pamięci. Wywołuje zmiany zachowania od apatii po agresję. Alzheimer powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu.

Alzheimer jest chorobą, która rozwija się i postępuje. Może doprowadzić do całkowitej utraty świadomości u chorego. Poważny stan chorego może charakteryzować się tym, że chory nawet nie pamięta czy jadł. Zaczyna być niebezpieczny dla siebie oraz dla domowników. Jak poradzić sobie z opieka nad chorym na alzheimera?

Pielęgniarka czy dom opieki?

W pewnym momencie stan chorego na alzheimera wyklucza pozostawienie go samego w domu. Ciągła opieka jest koniecznością, która zapewni bezpieczeństwo choremu oraz rodzinie. W tym momencie pojawia się pytanie, czy wynajęcie pielęgniarki, które kilka godzin w ciągu dnia będzie towarzyszyła choremu, jest wystarczające?

A może warto zastanowić się nad domem opieki?

W naszym społeczeństwie bardzo często jest to traktowane jak zrzucenie z siebie odpowiedzialności. Czy tak jest naprawdę? Dom opieki mazowieckie, który jest wyspecjalizowany w leczeniu i opiece nad chorymi na alzheimera jest w stanie zapewnić całodobowa opiekę osobie, która tego potrzebuje.

Zakład opiekuńczo leczniczy Warszawa to nie tylko farmakologiczne leczenie alzheimera Warszawa, to przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej aktywności, która aktywizuje chorych. Spacery w towarzystwie, gry pamięciowe, czy rozmowy powodują wzmożenie aktywności mózgu, która opóźnia procesy choroby. Biblioteka dla chorych na alzheimera ze specjalnymi książkami, czy dla odmiany aktywność ruchowa taka jak taniec, to wszystko ma zbawienny wpływ na chorego.

Leczenie alzheimera Warszawa to bardzo rozbudowany system zajęć, które mają na celu utrzymaniu w jak największej sprawności ruchowej i fizycznej chorego. Zakład opiekuńczo leczniczy warszawa jest przygotowany dla prowadzenia terapii chorych na alzheimera.

Nie zawsze pozostawienie chorego na alzheimera w domu jest dla niego najlepsze. Jest na pewno objawem miłości i troski, ale dom opieki mazowieckie, w którym są wykwalifikowani specjaliści, jest w stanie opóźnić rozwój choroby.