Skip to content Skip to footer

Co robić nad polskim morzem?

Urlop nad morzem to marzenie wiele osób. Ważne jest jednak to, aby wakacje zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dobrze jest nie tylko wybrać odpowiednią miejscowość, ale również atrakcje nad morzem. Pewne jest to, że nie warto całego dnia spędzić na plaży. Możemy wybierać spośród różnorodnych form aktywności, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Relaks na plaży

Mówiąc o atrakcjach nad morzem nie można wspomnieć o pięknych plażach. Niejeden wczasowicz nie wyobraża sobie udanego pobytu bez wielogodzinnego opalania, czy też kąpielach. Jest to również prawdziwa gratka dla najmłodszych, którzy uwielbiają bawić się w piasku. Nie można zapomnieć o możliwości uprawiania sportów wodnych. Miłośnicy plażowej siatkówki również będą zadowoleni. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w sezonie wakacyjnym największe plaże Trójmiasta są mocni oblegane. Nie jest to dobra opcja dla tych, którzy oczekują spokoju i ciszy. Być może lepszą opcją jest wyjazd w innym terminie lub wybór mniej popularnej miejscowości.

Zabytki

Atrakcje nad morzem to również unikatowe zabytki, które warto jest zobaczyć. Mowa tutaj o m.in. Bazylice Mariackiej, Zamku Książąt Pomorskich, Twierdzy Świnoujście, Latarni Morskiej w Świnoujściu, Muzeum Oręża Polskiego, Baszty Lontowej, Dworku Sierakowskich w Sopocie, a także wielu innych. Plan zwiedzania warto opracować jeszcze przed wyruszeniem w drogę. Wszystko po to, aby zaoszczędzić czas, a zarazem nie pominąć żadnego obiektu godnego zobaczenia.

Urokliwe knajpki

Nadmorskie smaki są uwielbiane przez turystów z całej Polski. Atrakcje nad morzem to z pewnością urokliwe knajpki, gdzie można zjeść świeżą rybę i inne specjały. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę w sezonie letnim. Oczywiście nie brakuje tutaj barów i pubów, gdzie można wstąpić na drinka. Miłośnicy imprezowych klimatów również nie będą narzekać. Nad morzem nie brakuje klubów, gdzie można bawić się do białego rana. Osoby ceniące sobie spokojniejsze miejsca mogą wstąpić do jednej z wielu cukierni lub kawiarni.

Atrakcje dla dzieci

Każdy rodzic wie, że wakacje z dziećmi bywają męczące. Możne jednak uniknąć płaczu, czy też marudzenia. Ważne jest to, aby znaleźć atrakcje nad morzem dostosowane do wieku malucha. Dzięki temu dostarczymy mu nieprzeciętnych wrażeń oraz emocji. Warto jest odwiedzić m.in. Centrum Nauki Experyment, Centrum Hewelianum, Akwarium Gdyńskie, Fokarium na Helu, Balticlandii w Darłówku.