Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na kurs języka obcego?

Mnóstwo osób chętnie zapisuje się do szkół językowych, by choć w stopniu podstawowym móc się porozumiewać w innym języku. Nawet, gdy nie wymaga tego praca, to dobrze jest podróżować, poznawać nowych ludzi i dobrze się z nimi dogadywać. Gdzie więc najlepiej zapisać się na naukę języka? Co warto wiedzieć przed zapisaniem się na konkretny kurs? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Im wcześniej, tym lepiej

Szkoła językowa Katowice prowadzi zajęcia nawet dla małych dzieci. Warto zapisać na taki kurs swoje pociechy, gdyż im wcześniej dziecko zacznie się uczyć języka obcego, tym lepiej. Nauka dla dzieci najczęściej odbywa się poprzez zabawę i trwa od około 30 do 45 minut.

Młodzież i dorośli z kolei mogą uczestniczyć już w specjalnie stworzonych dla nich kursach (o różnym stopniu intensywności nauki oraz na różnych poziomach). Po każdym kursie (zazwyczaj po roku) odbywa się test sprawdzający, a uczestnicy otrzymują specjalne certyfikaty.

Czym kierować podczas wyboru takiej placówki?

Szkoła językowa Katowice to miejsce, które bardzo profesjonalnie podchodzi do nauki języka obcego swoich kursantów. Dzięki temu, że pracują w niej naprawdę świetni lektorzy (zarówno osoby z zagranicy, jak i z Polski) zajęcia są bardzo zróżnicowane i dostosowane do potrzeb kursantów.

To ważne, gdyż wiele osób nie chce, by nauka wyglądała jak w szkole. Ważne są zajęcia urozmaicone (np.: filmikami, odgrywanymi scenkami itp.). Trzeba pamiętać bowiem, że mówienie jest niezwykle istotną częścią nauki języka. Nie należy więc się krępować i warto jak najwięcej pytać lektorów o nurtujące kwestie. Dzięki temu, iż są małe grupy, każdy swobodnie może uczestniczyć w takich zajęciach.

Opinie o danym miejscu

W internecie można znaleźć opinie o danej szkole. Warto się z nimi zapoznać przed wyborem konkretnego miejsca. Dlaczego? Dzięki nim można się dowiedzieć, czy kursanci są usatysfakcjonowani z nauki w danym miejscu, czy zajęcia w szkołach są różnorodne oraz czy można wynieść z konkretnego miejsca naprawdę sporo cennej wiedzy.