Skip to content Skip to footer

Computer Controls – potęga na rynku

Computer Controls to firma działająca w Polsce od 2013 roku. Jest częścią szwajcarskiego holdingu Computer Controls i HT- Eurep Group, który swoim działaniem obejmuje nie tylko kraj Helwetów, ale również kraje Europy Wschodniej. Obszary działania to między innymi dystrybucja oprogramowania dla inżynierów, które wspiera ich w pracy i pomaga czynić ją bardziej efektywną i dokładną.

Elektronika i narzędzia pomiarowe

Computer Controls to jednak nie tylko dystrybucja oprogramowania. Firma jest znana jako dystrybutor elektroniki o różnorodnym przeznaczeniu. W skład oferty wchodzą niezwykle dokładne przyrządy pomiarowe takich marek jak Keysight Technologies, GW Instek, Aim-TTi oraz Pico Technology.

Wśród dostępnych urządzeń pomiarowych dostępne są modele laboratoryjne oraz przenośne. Są przeznaczone do podawania wyników dotyczących wartości elektrycznych oraz nieelektrycznych, zmiennych w czasie. Można tu wymienić między innymi oscyloskopy, mierniki czy analizatory widma. Wśród dostępnych urządzeń pomiarowych znajdują się również uniwersalne źródła zasilania, generatory sygnału czy liczniki LCR, które szczególnie przydają się w sytuacji precyzyjnego testowania urządzeń. Mierzą indukcyjność, pojemność oraz rezystancję.

Szwajcarski dystrybutor elektroniki oferuje też swoim klientom profesjonalne komponenty elektroniczne. Te podstawowe elementy elektroniki w połączeniu z usługodawcami i innymi technologiami umożliwiają oferowanie gotowych aplikacji do zainstalowania w systemach.

Szeroka oferta oprogramowania dla inżynierów

Computer Controls oferuje profesjonalne rozwiązania dla inżynierów, które znacznie ułatwiają, przyspieszają, a także czynią pracę bardziej efektywną i dokładną.

Wśród proponowanych programów znajdują się takie jak: Altium Designer, Tasking, PDN Analyzer będący rozszerzeniem do Altium, Arm Forge czy SolidWorks.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim Altium Designer będący akumulatorem dla wszystkich aplikacji niezbędnych w pracy twórcy elektroniki. W tym PCB umożliwiający prowadzenie ścieżek, narzędzia do analizowania i integralności sygnałów Spice, narzędzia do integrowania ECAD/MCAD oraz specjalne narzędzia do administrowania bibliotekami, danymi projektowymi oraz plikami CAM.

Computer Controls prowadzi też systemy szkoleń, w których udział wziąć może każdy. Znacznie ułatwiają wymianę doświadczeń i wiedzy między użytkownikami.