Skip to content Skip to footer

CV po angielsku

Jeśli chodzi o ubieganie się o nową pracę, Twoje CV może być tylko przepustką do zdobycia nowego zawodu. Chodzi o wykorzystanie wszystkich swoich umiejętności i doświadczenia i dostosowanie ich do pracy, o którą się ubiegasz. Ale co jeśli nie spełnisz odpowiednich kryteriów?

Jak napisać CV?

Pisząc CV musisz zwrócić uwagę na to, aby zawrzeć wszystkie potrzebne informacje. Należą do nich: dane osobowe i kontaktowe, wykształcenie i kwalifikacje, historia prac, doświadczenie oraz zainteresowania. Używaj asertywnego i pozytywnego języka w sekcjach historii pracy i doświadczeń. Referencje powinny pochodzić od osoby, która zatrudniała cię w przeszłości i może ręczyć za twoje umiejętności i doświadczenie. Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś, możesz poprosić nauczyciela, aby opowiedział twojemu przyszłemu pracodawcy o tym, jaki jesteś. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie CV i dodawanie nowych brakujących umiejętności lub doświadczenia. Na przykład, jeśli właśnie wziąłeś udział w wolontariacie lub pracowałeś nad nowym projektem, upewnij się, że wspomniałeś o tym w swoim CV.

Przygotowanie CV

Wiele osób zastanawia się nad tym jak przygotować cv po angielsku. Wysyłając CV do pracodawcy, powinieneś wysłać list motywacyjny w celu uzupełnienia go, chyba że otrzymasz inne instrukcje. Nawet jeśli list motywacyjny jest opcjonalny, jest to świetna szansa na dotarcie do firmy. Skuteczny list motywacyjny powinien być skierowany na konkretne stanowisko lub firmę i opisywać przykłady z twojego doświadczenia, które pokazują umiejętności potrzebne pracodawcy.

Staraj się nie powtarzać CV w formie akapitu, ale uzupełnij je, oferując nieco więcej szczegółów na temat kluczowych doświadczeń. Wreszcie listy motywacyjne są również okazją do wykazania umiejętności komunikacyjnych niezbędnych do wykonywania większości zadań. Niezbędne jest staranne komponowanie i korekta. Jak przygotować CV po angielsku? To pytanie zadawane jest przez wiele osób, które chcą pracować za granicą. Listy przewodnie nie powinny być dłuższe niż jedna strona. Pamiętaj, aby podać dane kontaktowe i kierować je bezpośrednio do wskazanej osoby, o ile to możliwe. Określ, dlaczego interesuje Cię to konkretne stanowisko i organizacja. Podaj kilka przykładów z własnego doświadczenia, które potwierdzają Twoją zdolność do odniesienia sukcesu na danym stanowisku lub w organizacji. Zastanów się nad tym, dlaczego to właśnie Ty powinien zdobyć tą pracę i napisz to w liście motywacyjnym. To z pewnością zwiększy Twoje szanse.