Skip to content Skip to footer

Czy domy z gotowych elementów mają zalety czy wady?

Gotowe domy modułowe powstają jak grzyby po deszczu i to w coraz bardziej ciekawszych lokalizacjach. Jak świat długi i szeroki w każdym jego zakątku znaleźć można tego typu inwestycję. Dom z gotowych elementów jest domem oszczędnym, ekonomicznym, ekologicznym, ciekawym i oryginalnym i może być nawet domem mobilnym.

Dlaczego chcemy mieć dom modułowy?

Domy modułowe projekty mają bardzo ciekawe. W ich przypadku architekci nie ograniczają się w ogóle. Z racji, że gotowe domu w dużej mierze są produkowane w fabrykach, projektuje się je jako bardzo ciekawe i oryginalne bryły.Dodać też trzeba, że w tym wypadku już na etapie produkcji takiego domu można idealnie skompletować sobie jego wnętrze. Jednak pamiętać trzeba, że im bogatsze jest wnętrze tym cena takiego domu jest wyższa.

Zalety domów modułowych

Gotowe domy mają więcej zalet, aniżeli ich odpowiedniki budowane standardową metodą. Są to ciekawe domy, których budowa trwa bardzo szybko. Gotowe elementy są przywożone na plac budowy i tam dokładnie składane. Wytrzymałość i solidność domu z gotowych elementów jest również bardzo wysoka. Domy posiadają gwarancję na kilkadziesiąt lat.Domy modułowe projekty mają oryginalne i bardzo ciekawe. W niektórych przypadkach są to bryły, które można umieścić w najmniej dostępnych miejscach. Zawsze się doskonale wpasują w daną okolicę.

Ponadto budowa takiego domu jest o wiele niższa niż koszt zbudowania domu metodą standardową.

Konstrukcja domów modułowych

Dom z prefabrykatów ma bardzo wiele detali drewnianych. Ponadto jego sama konstrukcja też może być drewniana i najczęściej taka też jest. Obok domów drewnianych powodzeniem cieszą się też domy o konstrukcji żelbetonowej. Ocieplenie takich domów zależne jest od rodzaju materiału, z którego cała konstrukcja została wykonana. Najczęściej używa się do tego wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Istnieją także domy, których pełne konstrukcje wykonane są ze stali.

Z czego składa się dom modułowy?

Z poszczególnych modułów. W fabrykach produkuje się według określonych projektów pełne ściany z otworami okiennymi i drzwiowymi, stropy, więźby dachowe, schody, tarasy, balkony oraz inne elementy wyposażenia takiego domu.