Skip to content Skip to footer

Czy warto przyjechać do Ustronia?

Ustroń to jedno z miast na terenie Beskidu Śląskiego, którego każdego roku przyciąga ogrom turystów. W tym wyjątkowym mieście znajduje się wiele wartych uwagi zabytków, a także rozbudowana infrastruktura uzdrowiskowa. Regeneracji sił i odpoczynkowi zdecydowanie sprzyja również świeże, górskie powietrze, a także zapierające dech w piersiach widoki.

Najlepsze górskie uzdrowiska

Beskid Śląski to doskonałe miejsce do odpoczynku. Ustroń pozbawiony jest charakteru dużego miasta, a życie codzienne płynie tutaj spokojnie. W zaciszu uzdrowisk odpocząć mogą osoby borykające się z problemami zdrowotnymi. Z bogatego asortymentu zabiegów leczniczych skorzystać mogą również osoby, które zdecydowały się na pokoje Ustroń. Na szczególną uwagę zasługuje również Park Zdrojowy, gdzie mieści się Pijalnia Wód Mineralnych. Źródełko znajduje się w nowoczesnym i schludnym pawilonie, a korzystanie z niego jest darmowe. Na spacer do Parku Zdrojowego warto zabrać więc dodatkową butelkę, aby zdobyć mały zapas leczniczej wody.

Park pełen niespodzianek

Noclegi w Ustroniu pozwalają na wygodny wypoczynek całą rodziną, na co warto się zdecydować, ponieważ górskie powietrze bardzo dobrze służy rozwijającym się dzieciom. Najmłodszym z całą pewnością do gustu przypadnie również Leśny Park Niespodzianek. To niezwykłe miejsce zlokalizowane jest w środku jednego z malowniczych beskidzkich lasów. Główną atrakcją parku jest oczywiście bezpośredni kontakt ze zwierzętami, które dzieci mogą karmić specjalnie do tego celu przeznaczoną karmą. Na terenie tego parku znajduje się również Muzeum Myślistwa i Łowiectwa, a także Aleja Bajek oraz ogromny plac zabaw z unikalnymi atrakcjami. Do atrakcji zaliczają się również pokazy ptactwa drapieżnego i sów, a sokolnicy opowiadają o obcowaniu z tymi niezwykłymi zwierzętami.

Zabytki w Ustroniu

Na terenie tego cieszącego się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów miasta znajduje się wiele ciekawych zabytków. Tanie noclegi Ustroń nie są zlokalizowane daleko od centrum, dzięki czemu doskonale nadają się dla aktywnych turystów, którzy planują zwiedzanie miasta. Na uwagę zasługuje między innymi Muzeum Ustrońskie imienia Jana Jarockiego, a także Równica, czyli szczyt, na którym znajduje się między innymi park linowy. Tanie noclegi Ustroń gwarantują dodatkowo piękne widoki roztaczające się z okien.