Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzują się najlepsze radiatory przemysłowe?

Producenci radiatorów przemysłowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie unowocześniają swoje urządzenia. To właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać najlepszy radiator przemysłowy.

Czym wyróżniają się najlepsze radiatory?

Wysokiej jakości radiatory przemysłowe zazwyczaj mają mechanicznie zakuwane pióra, dzięki czemu mogą pochwalić się dużą wydajnością i niezawodnością. Jeszcze kilka lat temu korzystano w dobrodziejstwa klejów, które pod względem jakości i wytrzymałości pozostawiały wiele do życzenia.

Mechanicznie zakuwane pióra mogą pochwalić się doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o przewodność cieplną. Dużym atutem tego rozwiązania jest również to, że nie ma potrzeby stosowania skomplikowanych form odlewniczych, które jak powszechnie wiadomo są bardzo drogie.

Wysokiej jakości materiały

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się aluminiowe radiatory przemysłowe, które wykorzystywane są w wielu branżach. Aluminium jest jednym z tych materiałów, który może pochwalić się bardzo dobrą przewodnością cieplną. Do największych zalet można zaliczyć także niską emisyjność bez dodatkowych powłok.

Najlepszymi parametrami użytkowymi mogą pochwalić się radiatory z powłokami anodyzowanymi, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Skuteczność radiatorów z powłokami w niektórych warunkach może być nawet dwa razy większa w stosunku do standardowych radiatorów wykonanych z aluminium. Czarne powłoki anodyzowane cenione są także za walory estetyczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze radiatora?

Aby wybrać dobry radiator przemysłowy w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na opór cielny, który jak powszechnie wiadomo jest mierzony w K/W. Parametr ten w dużym skrócie mówiąc informuje o tym, o jaką wartość temperatura radiatora przemysłowego wzrasta po ogrzaniu go mocą jednego wata.

Kolejnym ważnym elementem jest oczywiście kształt samego radiatora. We współczesnym przemyśle dąży się do tego, aby radiatory były jak najmniejsze, dzięki czemu zajmować będą mało cennego miejsca na płycie drukowanej. Jeżeli chodzi o kształt, to w dużej mierze zależy on głównie od zastosowania.

Radiatory przemysłowe znajdziesz w ofercie Elektronika.mcc.pl.