Skip to content Skip to footer

Czym wyróżniają się porządne skrzyniopalety drewniane?

Wysokiej jakości skrzyniopalety drewniane wykorzystywane są w branży transportowej i magazynowej od wielu lat, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie największe zalety mają skrzyniopalety wykonane z drewna i dlaczego warto właśnie na nie postawić.

Najlepsza alternatywa dla plastikowych skrzyniopalet

Drewniana skrzyniopaleta składana cieszy się olbrzymim zainteresowaniem przede wszystkim z powodu bardzo wysokiej wytrzymałości. Na rynku dostępne są skrzyniopalety pełne i ażurowe. Te pierwsze doskonale nadają się przede wszystkim do przewożenia drobnych towarów, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. Jeżeli chodzi o skrzyniopalety ażurowe, to wyróżniają się one charakterystycznymi odstępami pomiędzy poszczególnymi deskami. Tego typu konstrukcje zapewniają niesamowitą przewiewność, ale oczywiście nie zapewniają tak wysokiej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tego typu skrzyniopalety idealnie nadają się do transportowania warzyw i owoców, które jak powszechnie wiadomo podatne są na wilgoć.

Z jakich materiałów produkowana jest skrzyniopaleta składana?

Oryginalna skrzyniopaleta składana najczęściej produkowana jest z drewna pochodzenia iglastego. Wielu renomowanych producentów oferuje również skrzyniopalety ze sklejki albo płyty OSB. Profesjonalna skrzyniopaleta drewniana może być wykonana także z popularnego tworzywa tekturowego. Nie można zapominać również o rewelacyjnej płycie pilśniowe, która w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko przy produkcji skrzyniopalet. Jeżeli chodzi o tradycyjne skrzyniopalety z drewna, to najczęściej wykonane są one z drewna świerkowego, czterostronnie heblowanego oraz suszonego. To właśnie drewno tego tupu znacząco ułatwia mycie i czyszczenie.

Na jaki materiał postawić?

Rodzaj zastosowanego tworzywa w dużej mierze zależy przede wszystkim od przeznaczenia skrzyniopalety, a dokładniej mówiąc od przewożonego towaru. Drewno lite doskonale nadaje się do najcięższych towarów. Sklejka i wspomniana powyżej płyta pilśniowa jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą nieco obniżyć wagę samej skrzyniopalety. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne skrzyniopalety drewniane od renomowanych producentów.