Skip to content Skip to footer

Diagnoza- choroba Alzheimera

Otrzymanie diagnozy to nieraz bardzo smutny i ciężki moment, którego nikt by nie chciał doświadczyć i którego nikomu nie życzymy. W wieku starszym niewątpliwie taką niechcianą diagnozą jest choroba Alzheimera. Dlaczego ta diagnoza jest tak trudna do przyjęcia i jakie kroki możemy podjąć?

Choroba Alzheimera

Na początek należy sobie zdać sprawę, że ta choroba nie dotyka jedynie osoby chorej- ma ona wpływ na funkcjonowanie całej rodziny. Ponadto- leczenie Alzheimera jest wyłącznie objawowe. Oznacza to, że staramy się spowolnić postęp choroby, pomóc seniorowi, jednak samego procesu ani nie zatrzymamy, ani tym bardziej nie cofniemy.

Czym objawia się choroba Alzheimera? Jest to choroba należąca do grupy chorób neurodegeneracyjnych. Osoba chora stopniowo zaczyna zapominać niedawne wydarzenia, mylić osoby, nazwiska. Stopniowo staje się ona coraz bardziej zdezorientowana, aż w końcu nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Co wtedy możemy zrobić?

Domy opieki dla osób z chorobą Alzheimera

Niestety nie za wiele. Jak już zostało to wspomniane wcześniej nie ma przyczynowego leczenia Alzheimera. Oznacza to, że możemy jedynie wdrożyć pewne terapie i ćwiczenia oraz pewne leki, dzięki którym mamy szansę spowolnić chorobę. Jednak to wszystko wymaga praktycznie całkowitego zaangażowania. O ile w przypadku większych rodzin, w których ktoś nie pracuje i zajmuje się domem taka opieka nad chorą osobą jest możliwa o tyle w wielu rodzinach, w których wszyscy muszą pracować, jak np. w Warszawie, taka opieka rodziny jest niemożliwa.

Wtedy właśnie warto wpisać w przeglądarkę hasło „dom opieki Alzheimer Warszawa” i przejrzeć oferty poszczególnych domów. Wbrew powszechnej opinii w wielu z nich pracują osoby, które rzeczywiście lubią pomagać seniorom. Co więcej takie domy są w pełni dostosowane do potrzeb seniorów. Jednym z tkaich domów opieki jest http://www.kasmin.pl/ Oznacza to, że zaopatrzone są w wiele ważnych rzeczy jak np. antypoślizgowe podłogi, łazienki z barierkami, na które my nie zwracamy uwagi. Ponadto w domach opieki prowadzone są specjalne zajęcia terapeutyczne dla seniorów. Podsumowując- dom opieki ma szansę zapewnić seniorowi warunki, jakim my nie jesteśmy w stanie sprostać.