Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto postawić na oryginalny paletopojemnik ibc?

Nowoczesne paletopojemniki ibc z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej innowacyjnych produktów w branży transportowej.

Czy warto postawić na oryginalny paletopojemnik ibc?

Nowoczesne pojemniki ibc zaprojektowane są w taki sposób, aby jak najbardziej zabezpieczyć płynne ładunki i jednocześnie ograniczyć koszty ich logistyki. Paletopojemnik jest bardzo wytrzymały, a co najważniejsze dzięki niemu można liczyć na niespotykaną higienę przewożonych produktów. Po złożeniu można zaoszczędzić nawet 60% powierzchni. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne zbiorniki ibc o wymiarach 1155x1155x1132 mm, które zapewniają pojemność na poziomie 1060 litrów.

Praktyczne i funkcjonalne kontenery składane

W branży transportowej najlepiej sprawdzą się pojemniki składane, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Godne polecenia są przede wszystkim zbiorniki, które w swoim składzie nie zawierają bisfenolu A, dzięki czemu można je wykorzystać nawet do transportowania żywności. Warto wspomnieć również o tym, że na pokrywach można zastosować specjalne plomby, które zabezpieczają przed dostępem postronnych osób. Szczelne pojemniki są największą gwarancją, że do środka nie przedostaną się nawet najmniejsze zanieczyszczenia.

Zbiornik ibc dla wymagających użytkowników

Pojemnik ibc zaprojektowany jest od a do z w taki sposób, aby był kompatybilny z najpopularniejszymi systemami transportowymi i produkcyjnymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby transportować je za pomocą popularnych przenośników rolkowych. Paletopojemnik ibc na swojej powierzchni posiada kilka miejsc na których można w widoczny sposób go oznaczyć za pomocą naklejki. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu nie ma nawet najmniejszych problemów z późniejszą identyfikacją ładunku. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Wielu renomowanych producentów oferuje swoim klientom mniejszy zbiornik ibc o wymiarach 805x609x833 mm i pojemności 264 litry. Każdy oryginalny pojemnik przed dopuszczeniem do użytkowania jest oczywiście skrupulatnie testowany. Certyfikaty są największą gwarancją szczelności i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli chodzi o transport międzynarodowy, to korzystać można wyłącznie ze zbiorników, które spełniają wyśrubowane normy unijne.