Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zamawiać meble na wymiar?

Meble na wymiar mają wiele zalet. Z tego powodu mają też coraz większą rzeszę zwolenników, którzy przedkładają je ponad gotowe meble z sieciówek. Nic w tym dziwnego. Jeśli dowiesz się, jakie zalety mają meble na wymiar, to pewnie sam również się na nie zdecydujesz. Dlaczego warto zamawiać umeblowanie u producenta?

Doskonałe dopasowanie

Meble na wymiar w Poznaniu to takie meble, które są doskonale dopasowane do przeznaczonej na nie przestrzeni. Nie musisz przejmować się szparami, czy niestandardowymi wymiarami pomieszczenia. Meble na wymiar będą pasowały idealnie.

To szczególnie ważne dla osób, które kochają perfekcję oraz maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Meble na wymiar na pewno będą ulgą dla ich zmysłu estetycznego.

Zgodne z potrzebami

Gotowe meble są dostosowane do standardowych potrzeb. Nie uwzględniają tego, że komuś mogą być potrzebne wyłącznie szuflady albo tego, że jest wysoki, więc potrzebuje blatu na innej wysokości niż przewidział to producent. Niestety, takie gotowe meble mają odpowiadać potrzebom wszystkich ludzi, więc w efekcie nie odpowiadają nikomu.

Meble na wymiar w Poznaniu można zaprojektować zgodnie z własnymi potrzebami. Nie musisz więc przejmować się swoim wzrostem albo tym, że lubisz trzymać wszystko w przeszklonych szafkach. Po prostu zaprojektuj taki wygląd mebli lub poproś o to projektanta. Razem ustalicie kompromis, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i równocześnie będzie realny do wykonania przez producenta mebli.

Dopasowane do stylu

Zdarzają się też osoby, które mają określoną wizję swojego mieszkania. Wiedzą czego chcą, ale nie mogą tego dostać w sklepach. Niestety, spotyka to większość osób o bardziej wyrafinowanym lub wyrazistym guście. Skoro więc nie mogą kupić gotowca… to powinni zdecydować się na meble na wymiar.

Co ważne, kupując meble przygotowywane zgodnie z projektem można dopasować je do tego, co już znajduje się we wnętrzu. To niezwykle ważne. W końcu zdarzają się sytuacje, że ktoś jest świeżo po remoncie mieszkania, ma nowe meble ale brakuje mu jednej jedynej szafki. Nie może jej dokupić do kompletu, bo producent nie przewidział takiej możliwości.

Może za to kupić właściwą szafę na wymiar, a jej wygląd maksymalnie upodobnić do reszty mebli. W ten sposób można też dostosowywać wygląd nowych mebli do wiekowych przedmiotów z duszą np. mebli po ukochanej babci. Dzięki temu nowe i stare meble będą tworzyły spójną całość, która będzie prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Do tego też będzie pełniła funkcje praktyczne.