Skip to content Skip to footer

Dlaczego zbiornik ibc jest bardzo dobrym opakowaniem transportowym?

Wyprodukowanie towarów przez przedsiębiorstwa jest tylko jednym z etapów w całym łańcuchu logistycznym. Równie ważne jest konfekcjonowanie i przygotowanie do transportu, a także magazynowanie dużych partii towarów. Szczególnie wymagającym wyzwaniem jest opakowanie i zabezpieczenie produktów płynnych oraz sypkich, do tego celu służy zbiornik ibc.

W jaki sposób ibc kontener zabezpiecza produkty płynne oraz sypkie?

Tego rodzaju opakowanie o dużych gabarytach jest najlepszym pojemnikiem, w którym można bezpiecznie przewozić oraz przechowywać różnego rodzaju płyny i produkty sypkie, w tym niebezpieczne paliwa, substancje palne oraz chemikalia.

Zbiornik ibc jest specjalnie wyprodukowanym z bardzo odpornych i trwałych tworzyw sztucznych opakowaniem, które zabezpiecza różne płynne produkty w sposób bardzo skuteczny.

Przewożone oraz magazynowane płyny i produkty sypkie nie są narażone na wydostanie się na zewnątrz, ponieważ tworzywa używane do produkcji zbiorników ibc są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na niszczący wpływ substancji chemicznych.

Gdzie znajduje zastosowanie ibc kontener?

Ze względu na fakt, że paletopojemnik wymiary posiada standardowe oraz jego gabaryty są wystarczająco duże, znajduje on szerokie zastosowanie praktycznie w każdej branży przemysłowej, gdzie wytwarzane są produkty płynne oraz sypkie.

Zbiorniki ibc służą do przewozu oraz przechowywania wytwarzanych substancji przez przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy, a także paliwowy i chemiczny. Wszędzie tam, gdzie produkty wymagają szczególnie starannego zabezpieczenia przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi paletopojemnik wymiary którego pozwalają na masowy transport jest chętnie i powszechnie wykorzystywany.

Jakie zabezpieczenia posiada ibc kontener?

Zbiorniki ibc produkowane z bardzo trwałych oraz odpornych na uszkodzenia tworzyw sztucznych często posiadają także inne dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym przewożone towary są w pełni bezpieczne.

Do takich zabezpieczeń należy specjalnie skonstruowana klatka, wykonana z metalowych prętów, która dodatkowo chroni opakowanie oraz jego zawartość.

Stosowane w pojemnikach ibc specjalnie przystosowane zawory pozwalają na bezpieczny dostęp do produktów znajdujących się wewnątrz, a jednocześnie zapobiegają niekontrolowanym wyciekom.