Skip to content Skip to footer

Dobra klimatyzacja

Co prawda lato się już kończy, ale klimatyzatory w biurach i mieszkaniach czesto bywają i tak przydatne. Pomagają one oczyszczać powietrze, a ponadto dość wydatnie wpływają na regulację temperatury w budynku. Tak wiec są dość uniwersalnym urządzeniem.

Szczególnie mocno przydają się w przypadku pomieszczeń, w których przebywa dużo osób lub w których odbywa się praca z materiałami, które mogą wyrzucać w powietrze małe cząsteczki lub wydzielać opary. Na pewno klimatyzacja i wentylacja przyda się też w przypadku, gdy z budynku korzystają osoby potencjalnie wrażliwe na nieoczyszczone powietrze. Wtedy dodatkowo przydadzą się regularnie wymieniane filtry antyalergiczne.

Jeśli o ten aspekt chodzi, to przede wszystkim filtracja typu kieszeniowego montowane w niektorych wentylatorach są niezmiernie wartościowe, ale należy też pamiętać, aby je regularnie oczyszczać. Ważne jest to dlatego, że niezadbana wentylacja moze właśnie przyczyniać się do powstawania objawów alergicznych. Jak więc widać dużo zależy od sposobu korzystania z takich urzadzeń, a także dbania o ich jakość.

Powszechnie klimatyzatory kojarzy się z ochładzaniem powietrza w czasie upałów (prym w tym wiedzie Poznań, ale nie tylko). Tymczasem można z nich korzystać także w przypadku podwyższania temperatury pomieszczeń w czasie chłodnych i mroźnych dni. Wszystko zależy od tego, jakie opcje są dostępne w urządzeniu.