Skip to content Skip to footer

Uprawnienia gazowe i elektryczne

Zawody typu złota rączka znowu wracają do łask. Specjaliści w sojej dziedzinie są potrzebni i cenieni na naszym rynku. Aby pracować na stanowisku elektryka bądź gazownika, potrzebne są odpowiednie uprawnienia. W celu standaryzacji różnego rodzaju uprawnienia zostały podzielone na odpowiednie grupy – G1, G2 oraz G3.

Kurs elektryka Opole

Uprawnienia typu G1 to uprawnienia elektryczne. Są przeznaczone dla pracowników zajmujących się eksploatacją oraz nadzorem urządzeń, a także sieci elektroenergetycznych. Aby uzyskać tego typu uprawnienia należy odbyć szkolenie pod okiem ekspertów, a następnie zdać egzamin teoretyczny i praktyczny.

Jeśli chodzi o kurs elektryka opole może poszczycić się bardzo dużym zapleczem firm oferujących tego typu szkolenia. Istnieją nawet formy, które zwracają koszty kursu, jeśli jego uczestnik nie zda egzaminu.

Uprawnienia gazowe Opole

Uprawnienia typu G3 to uprawnienia gazowe. Są przeznaczone dla pracowników zajmujących się eksploatacją oraz nadzorem urządzeń oraz sieci gazowych. Do szkolenia powinni przystąpić zarówno Ci, którzy chcą uzyskać tego typu uprawnienia, jak również osoby odnawiające i przedłużające swoje uprawnienia.

Jeśli chodzi o uprawnienia gazowe Opole posiada szereg firm zajmujących się takimi szkoleniami. Szkolenia przygotowują zarówno do części teoretycznej, jak i praktycznej. Szkolenia i kursy przeprowadza również Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

SEP Opole

Oddział Opolski Stowarzyszenia Elektryków Polskich mieści się przy ulicy Waryńskiego 1. SEP Opole istnieje od 1946 roku. W swojej działalności skupia się przede wszystkim na podnoszeniu wiedzy z szeroko rozumianej elektryki, integrację osób zajmujących się tym zawodem, pomoc we wprowadzaniu nowoczesnych technik oraz dostosowanie do obowiązujących przepisów prawa.

SEP w Opolu organizuje również szkolenia, które są prowadzone przez doświadczonych członków Stowarzyszenia. Cechuje je profesjonalizm, który polega przede wszystkim na uczeniu wdrażania nowoczesnych technik zgodnych z wymogami Prawa Energetycznego. SEP Opole zajmuje się również przeprowadzaniem egzaminów kwalifikacyjnych z zakresu eksploatacji urządzeń sieci energetycznych na stanowiskach dozoru oraz eksploatacji.