Skip to content Skip to footer

Domek na działkę – jak wybrać?

Domki na działkę to przestrzeń mieszkalna, schowek na narzędzia ogrodnicze niezbędny dla każdego działkowca, ale przede wszystkim element ozdoby ogrodu. Jak wybrać idealny domek na działkę, który będzie dekoracyjny i funkcjonalny?

Po co mi domek?

Domki na działkę mogą spełniać bardzo różne role. Czasami potrzebujemy wyłącznie pomieszczenia, w którym będziemy przechowywać narzędzia – taczki, łopaty, kosiarkę. Warto również mieć miejsce, by schować hamak czy rowery.

Warto również pomyśleć o schowaniu stolika, krzeseł czy grilla. Domki na działkę, w których zamierzamy nocować powinny być solidne i jednocześnie estetyczne. Warto zainwestować w domek, który będzie wyposażony w okna, taras oraz kominek, gdy planujemy spędzać na działce czas do późnej jesieni.

Drewniany, plastikowy czy metalowy?

Domki na działkę, które będą służyły wyłącznie do przechowywania narzędzi mogą być metalowe. Jest to tania wersja domku i niezbyt estetyczna warto więc umiejscowić go na obrzeżach działki. Obrośnięty winoroślą może wyglądać ciekawie. Trzeba jednak pamiętać, że metalowy domek na działkę nie nadaje się do tego, by spędzać w nim czas. Latem będzie panował w nim skwar, a zimą bardzo szybko się wychłodzi.

Domki na działkę z tworzyw sztucznych wyglądają ciekawiej niż metalowe. Wybierając taki domek należy zwrócić uwagę, by drzwi były na tyle szerokie, by bez problemu można było wprowadzić taczkę, czy kosiarkę. Bardzo ważne są okna. Szukanie narzędzi ogrodowych po ciemku nawet w środku dnia może być bardzo uciążliwe.

Najciekawszym rozwiązaniem pod względem estetyki są domki drewniane. Domki na działkę mogą mieć bardzo zróżnicowane wymiary oraz standard. Wielkość domku warto dostosować do ilości osób, która często przyjeżdżają na działkę. Od tego będzie zależała ilość przechowywanych rowerów czy innego sprzętu sportowego.

Warto również przed wyborem domku zastanowić się, czy planujemy na działkę przyjeżdżać wyłącznie popołudniami, czy mamy zamiar spędzać na łonie natury weekendy i wakacje. Jest to niezmiernie ważne, gdyż domek, w którym planujemy nocować musi mieć przestrzeń, która będzie się do tego nadawała. Domek może być wyposażony w antresolę, która jest idealnym miejscem na sypialnie.

Drewniane domki na działkę mogą być wyposażone w taras czy drewutnię, w której będziemy przechowywali drewno na opał.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw