Skip to content Skip to footer

Dystrybutor sprzętu – czym się zajmuje i jaka jest jego rola?

Dystrybutor sprzętu dla medycyny estetycznej to człowiek, bez którego ciężko wyobrazić sobie prawidłowe funkcjonowanie gabinetów. Jest to osoba, która służy właścicielom fachową radą i pomaga dobrać sprzęt zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Rolą dystrybutora jest także pomoc w załatwieniu pożyczki lub formalności związanych z leasingiem sprzętu.

Co jeszcze oferuje dystrybutor sprzętu dla medycyny estetycznej?

Oprócz sprzętu najlepszej jakości dystrybutor oferuje bezpłatne szkolenia osobom, które mają pracować na maszynach. Są to szkolenia techniczne, także kliniczne. Kiedy sprzęt zostaje zainstalowany w gabinecie medycyny estetycznej cały jego personel, a przede wszystkim operatorzy zostają przeszkoleni z technicznej obsługi, a także niezbędnych procedur. Wszystko po to, aby zapewnić klientom całkowite bezpieczeństwo i najwyższą jakość obsługi. Każda osoba, która uczestniczy w szkoleniu, na zakończenie uzyskuje certyfikat, który uprawnia do korzystania z urządzeń.

Serwis urządzeń używanych w zabiegach medycyny estetycznej

Rolą dobrego dystrybutora jest także zapewnienie właścicielowi gabinetu dobrego serwisu na czas gwarancji, ale również i po niej. Powinien dopilnować tego, żeby serwis zareagował nie później niż w ciągu czterdziestu ośmiu godzin na awarię. Do gabinetu powinno się dostarczyć sprzęt zastępczy. Dystrybutor powinien zadbać także o to, aby sprzęt był regularnie przeglądany, a ten, który jest dużych rozmiarów i trudny w transporcie, był naprawiany na miejscu.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to taka dziedzina nauki, która zajmuje się głównie poprawą wyglądu zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ta gałąź medycyny, choć stosunkowo młoda, szybko zyskała popularność. W dzisiejszych czasach dobry wygląd, młoda zadbana skóra są bardzo ważne. Zabiegi medycyny estetycznej pomagają także tym osobom, które od urodzenia, albo na skutek jakiegoś wypadku, borykają się z defektami urody, a przez to mają niższą samoocenę i poczucie własnej wartości.