Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa

Z pozoru folia bąbelkowa to bardzo niepozorny materiał. Bowiem czym ona jest? Zwykłą przezroczystą folią pełną powietrznych pęcherzyków. Niby takie nic, a jednak jest fenomenalna i sprawdza się przy wielu zadaniach. Stosujemy ją bardzo często i mamy z nią do czynienia prawie każdego dnia. Gdy tylko trzeba coś zabezpieczyć, wypełnić jakąś paczkę, od razu przywołujemy na myśl folię bąbelkową i po nią sięgamy.

Cenny materiał

Producent folii bąbelkowej zapewnia, że jest to jeden z bardzo uniwersalnych i potrzebnych materiałów opakowaniowych, który ma idealne właściwości zabezpieczające i ochronne. Produkt folia bąbelkowa producent poleca jako doskonały materiał izolujący oraz amortyzujący. Sprawdza się ona nie tylko w życiu codziennym, ale także w produkcji, przemyśle, budownictwie, pracy biurowej i przy różnego rodzaju zabawach oraz formach relaksacyjnych. Ogólnie folia bąbelkowa lub inaczej zwana folia pęcherzykowa to bardzo cenny i pożyteczny materiał. Dlatego też i ze względu na jej właściwości, produkt folia bąbelkowa producent niejednego rodzaju przemysłu, wykorzystuje nagminnie.

Gdzie znalazła swoje zastosowanie

Producent folii bąbelkowej produkuje folię w różnych kolorach i o różnej średnicy jej bąbelków czy też pęcherzyków. Występuje ona w arkuszach lub całych belach i sprzedawana jest najczęściej na metry bieżące lub kwadratowe. Jej zastosowanie jest bardzo duże. Zaczynając od ochrony małych przedmiotów w kopertach bąbelkowych, a kończąc na zabezpieczeniu ścian w budynkach, poprzez wypełnianie paczek, pomoc w przeprowadzkach, przy zabawach i technikach relaksacyjnych czy też ochronie basenu w ogrodzie oraz zabezpieczeniu roślin.

Jej budowa

Pęcherzyki powietrza, które tworzą jej całą strukturę, nadają jej bardzo dobre właściwości izolacyjne, amortyzujące oraz bardzo skutecznie dają ochronę przeciwko wilgoci, uderzeniom czy różnego rodzaju wstrząsom.Wyprodukowana ona jest z przeźroczystego materiału, bardzo elastycznego, który jest jednocześnie materiałem plastikowym. Na całym świecie jest ona znana i stosowana jest w różnych branżach oraz także przez osoby prywatne. Jej fenomen jest zaskakujący, ponieważ jest to tylko folia z pęcherzykami powietrza, a zastosowanie i popularność jej jest ogromna.