Skip to content Skip to footer

Jak dbać o brodę?

Bujny zarost może i zazwyczaj jest ozdobą mężczyzny, tak samo jak odpowiednio zadbane włosy. I właśnie słowo „zadbane” jest kluczowe, ponieważ właściwie pielęgnowany zarost wygląda schludnie i atrakcyjnie. Jak więc dbać o swoją brodę?

Broda i włosy

Przez analogię możemy porównać brodę i włosy. Jedno i drugie wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w przeciwnym razie stracą swój urok. W związku z tym do naszej kosmetyczki powinniśmy wprowadzić odpowiednie kosmetyki, które pozwolą nam na ujarzmienie włosków.

Należy jednak pamiętać, że kosmetyki do włosów (szampony i odżywki) nie nadają się do pielęgnacji zarostu. I odwrotnie – kosmetyki do brody, powinniśmy stosować tylko na naszym zaroście. Włosy na głowie i brodzie różnią się od siebie, dlatego wymagają zastosowania innych specyfików.

Kosmetyki do brody

Barber shopy to sklepy oferujące sprzedaż kosmetyków do brody. Znajdziemy je w internecie, ale także jest dużo placówek stacjonarnych. Przy kompletowaniu swojego pierwszego zestawu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy, który podpowie jak odpowiednio zadbać o nasz zarost.

Brodę można i należy pielęgnować olejkami, balsamami, wcierkami i odpowiednimi szamponami. Oczywiście, kosmetyków do brody i akcesoriów do jej pielęgnacji jest mnóstwo, ale te wspomniane powyżej to podstawa. Pozwalają one zachować odpowiednią higienę zarostu oraz właściwie go odżywić.

Jak często dbać o brodę?

Posiadacze bujnego zarostu z pewnością zadają sobie pytanie, jak często go pielęgnować. Tak naprawdę wszystko zależy od naszych preferencji. Z pewnością też wyczujemy czy nasza broda potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci balsamu czy też nie. Jednakże, warto poświęcić przynajmniej kilka minut codziennej, wieczornej toalety na odpowiednie zabiegi.

Z drugiej strony pamiętajmy, że co za dużo to nie zdrowo, dlatego zawsze czytajmy etykiety kosmetyków i podążajmy za zaleceniami producenta. Niektóre z kosmetyków do brody mogą mieć tak silne działanie, że nie powinny być stosowane częściej, niż raz na tydzień. Warto to sprawdzić, gdyż w przeciwnym razie uzyskane efekty mogą być odwrotne do zamierzonych, a nasz zarost mimo troskliwej pielęgnacji nie będzie wyglądał zbyt dobrze, co z pewnością odbije się na naszym samopoczuciu.

Kosmetyki do brody znajdziesz na kosmetykizameryki.pl