Skip to content Skip to footer

Masaż leczniczy – zalecenia i przeciwwskazania

Masaż leczniczy ma na celu uwolnienie endorfin, które przyniosą ulgę pacjentowi w jego dolegliwościach. Nie zawsze jednak masaż może pomóc. Dla kogo jest masaż leczniczy, a kto nie może go stosować?

Masaż leczniczy – komu może pomóc?

Masaż leczniczy w Warszawie jest zbiorem chwytów, które stosuje rehabilitant, by wywrzeć nacisk na ciało, dzięki któremu ma osiągnąć zamierzony efekt. Masaż leczniczy dysponuje sposobami, dzięki którym przynosi ulgę pacjentom. Masaż zawsze zaczyna się od głaskania, następnie rehabilitant może ugniatać, rozcierać, wałkować, czy oklepywać.

Masaż leczniczy w Warszawie pomaga w walce z bólami kręgosłupa, które mogą być spowodowane rwą kulszową. Silne przeciążenia również bardzo negatywnie wpływają na nasz kręgosłup. Kolejnym czynnikiem, przez który odczuwamy silne bóle kręgosłupa jest siedzący styl życia, który często również prowadzi do nadwagi. Do tego stres, który bardzo często nam towarzyszy i nasz kręgosłup zaczyna nam dawać znak, że żyjemy w bardzo niesprzyjających warunkach.

Oczywiste jest, że nasze ciało może porozumiewać się z nami tylko dając sygnały bólowe. I dokładnie tak informuje nas kręgosłup. Masaż leczniczy w Warszawie pomaga walczyć z bólami kręgosłupa dzięki uruchomieniu hormonu szczęścia, jakim jest endorfina, której zadaniem jest rozluźnienia organizmu. Jednak nie dla każdego jest masaż leczniczy.

Jakie są przeciwwskazania do masażu leczniczego?

Trzeba mieć świadomość, że masaż leczniczy w Warszawie wykonywany jest tylko na zalecenie lekarza. Nie zawsze stan zdrowia pozwala na rehabilitację dzięki masażom leczniczym.

Przeciwwskazaniem do masażu leczniczego są wszystkie choroby skóry, które tworzą wypryski, pęcherze, czy rozerwanie skóry. Również problemy, które towarzyszą osteoporozie są przeciwwskazaniem do masażu leczniczego. W tym przypadku masaż może zrobić więcej złego niż dobrego. Wysoka łamliwość kości może spowodować urazy, które zwiększą ból pacjenta, a nie mu pomogą.

Kolejnym przeciwwskazaniem do masażu leczniczego są wszystkie choroby żył. Żylaki, owrzodzenia żył, zakrzepowe zapalenie żył, a nawet krwiaki wykluczają masaż leczniczy.

Masaż leczniczy w Warszawie może pomóc w wielu dolegliwościach i przynieść pacjentom ulgę. Trzeba jednak pamiętać, że nie rozwiązuje wszystkich problemów i nie zawsze stan zdrowia pozwala na zastosowanie rehabilitacji masażami.