Skip to content Skip to footer

Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę? – ręczniki

Urządzenie łazienki nie jest zadaniem tak łatwym, jak mogłoby się wydawać. Potrzebny jest dobry pomysł oraz trochę czasu na to, aby móc przemyśleć sprawę i dobrać odpowiednie rozwiązania aranżacyjne. Ręczniki to wbrew pozorom bardzo ważny element w każdej łazience – jakie wybrać?

Ręczniki dopasowane do aranżacji łazienki

Jeżeli urządziliśmy łazienkę, z pewnością wybraliśmy dwa lub trzy główne kolory, które będą dominować w pomieszczeniu. Można zdecydować się na zakup ręczników w zbliżonym lub identycznym kolorze, dzięki temu będą świetnie uzupełnić całość. Dopasowanie do wnętrza dodatków jest szalenie ważne i warto poświęcić na ich dobór więcej czasu. Jeżeli ręczniki, mydelniczka, kubek na szczoteczki będą różne, na przykład nie będą pochodzić z jednego kompletu, wówczas w łazience zapanuje chaos.

Ręczniki łazienkowe – z jakiego materiału?

Wybór ręczników musi być pomyślany nie tylko pod względem kolorów, ale co ważniejsze materiału, z jakiego będą wykonane. Polecane są między innymi chłonne ręczniki z mikrofibry producent, które dobrze chłoną wodę i szybko schną, co jest ważne. Wybór jest duży, warto jednak wybierać ręczniki, które zostały wykonane z grubego, mięsistego materiału, dzięki temu dłużej nam posłużą. Można zdecydować się na przykład na ręczniki z mikrofibry z nadrukiem, które będą ozdobą łazienki.

Ręczniki z mikrofibry producent – ZALETY

– szybkoschnące,
– przyjemne w dotyku i w kontakcie ze skórą,
– zajmują niewiele miejsca,
– są mega chłonne.

Wybór jest duży, w sklepach dostępne są ręczniki w różnych wzorach i kolorach, dlatego bez problemu wybierzemy takie, które będą odpowiadać nam pod każdym względem. Obecnie w sprzedaży są ręczniki z mikrofibry z nadrukiem ultra light, które są gładkie i cienkie oraz frotte. Wybór powinien być uzależniony nie tylko od naszych upodobań, ale także od upodobań naszej rodziny, być może każdy będzie potrzebował ręcznika o innej gramaturze i splocie. Warto zapytać rodzinę, jakie ręczniki najbardziej im odpowiadają i na tej podstawie podjąć decyzję. Odpowiednio dobrane ręczniki to ważna rzecz, mogą stanowić bowiem doskonały dodatek w łazience i świetnie uzupełniać wybraną aranżację. Wszystkie elementy w łazience muszą do siebie pasować w 100%, tylko wtedy osiągniemy porządek i harmonię w pomieszczeniu. Ręczniki z mikrofibry będą doskonałym rozwiązaniem, gdyż są lekkie, nie zajmują wiele miejsca, do tego są mega chłonne, także nie trzeba pocierać nimi skóry.