Skip to content Skip to footer

Jak niewielkim kosztem zorganizować podziękowanie dla rodziców?

Powyższy tytuł brzmi prowokująco. Jest to zabieg celowy, ponieważ dzieci często – w formie podziękowań dla rodziców – organizują bardzo kosztowne zakupy i przedsięwzięcia. Tymczasem można odnieść wrażenie, że… wcale nie o to chodzi. Zwłaszcza, że dla nich najważniejsza jest pamięć i miłość, a nie pieniądze i wartość prezentów.

Książka ze zdjęciami – prosty sposób na upominek!

Przygotowując podziękowanie dla rodziców, warto postawić przede wszystkim na… multimedia. Oczywiście nie chodzi tu o zdjęcia na pendrive, lecz o fotoksiążkę, która ostatnimi czasy jest bardzo popularnym upominkiem. Każda ze stronic przedstawiać będzie zdjęcia z zupełnie innych etapów życia rodziców, ich dzieci, a może nawet i wnuków?

Tak przygotowane podziękowania dla rodziców, można dodatkowo uzupełnić o materiał filmowy. Tu nie trzeba być profesjonalistą! Wystarczy sporządzić go w formie .avi lub innego, popularnego formatu. Dobrym pomysłem jest też wypalenie go na płycie DVD-Video, dzięki czemu rodzice będą mogli obejrzeć ów film np. na stacjonarnym odtwarzaczu.

Statuetki – coś dla miłośników klasycznych upominków

Organizując podziękowanie dla rodziców, można zadbać również o gustowne statuetki lub inne akcesoria. Te pierwsze są zwykle bardzo wartościowe. Mają najczęściej kształt serca i wyróżniają się przepięknymi, ozdobnymi napisami. Niektóre z nich są nawet złocone, co jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowy charakter.

Można też zadbać o bardziej… nieprzewidywalne upominki. Należą do nich np. kieliszki do wina, grawerowane skrzyneczki z upominkami itd. Upominki dla rodziców można też dostosować do konkretnego rodzica. Mama ucieszy się z ozdób, które w przepiękny sposób podkreślą jej salon. Z kolei tacie można ofiarować… zestaw piw kraftowych o ile naturalnie je lubi.

Książki – coś dla elokwentnych?

Rodzicom można też ofiarować książki. Wbrew pozorom, jest to wciąż modny upominek! Naturalnie ofiaruje się je tylko wtedy, gdy rodzice lubią je czytać, aczkolwiek również i tu można sobie pozwolić na pewne „ukierunkowanie” upominku. Nie jest bowiem tajemnicą, że mama będzie raczej preferować inną formę literatury, niż tata.

Podsumowując, podziękowania dla rodziców nie muszą od razu wiązać się z zakupem samochodu, telefonu, czy też innych, modnych gadżetów. Równie dobrze można postawić na mniej popularne, ale za to bardziej wzruszające, drobne prezenty. Pomysłowość jest ważniejsza od pieniędzy!

Podziękowanie dla rodziców dostępne są w ofercie Grawernia.pl.