Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje nad morzem: gdzie zabrać malucha?

Wakacje nad morzem z dzieckiem mogą być czasem odpoczynku oraz relaksu. Nie trzeba obawiać się, że opieka nad pociechą będzie zbyt dużym obciążeniem dla rodziców. Wystarczy jedynie ciekawie zaplanować czas – nie jest to tak trudne, jak się wydaje! Pamiętajmy, że zdecydowana większość maluchów potrzebuje aktywności fizycznej. Zadbajmy więc o to, aby smyk mógł wyszaleć się w bezpiecznych warunkach i spożytkować posiadaną energię.

Świnoujście: doskonała opcja dla miłośników jednośladów

Przed Tobą wakacje nad morzem z dzieckiem? Świnoujście to miejscowość, która wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tutaj nie można się nudzić! Należy podkreślić, że znajduje się tutaj najszersza plaża nad Bałtykiem. To znakomita opcja dla tych, którzy uwielbiają kąpiele w morzu, opalanie, budowanie domków z piasku, czy też spory plażowe. Znajdziemy tutaj także wiele atrakcji dla najmłodszych np. poduszki do skakania.

Na specjalną uwagę zasługuje ponad 100 km tras rowerowych. Z pewnością zadowoli to wszystkich miłośników jednośladów. Starsze dzieci mogą pedałować samodzielnie. Młodsze możemy umieścić w foteliku na bagażniku. Oczywiście nie ma konieczności zabierania rowerów ze sobą. W pobliżu funkcjonuje wiele wypożyczalni, co stanowi spore udogodnienie.

Międzyzdroje: wędrówki po Wolińskim Parku Narodowym

Twój maluch ma w sobie niekończące się pokłady energii. Poszukując miejsca na wakacje nad morzem z dzieckiem dobrze jest wziąć pod uwagę Międzyzdroje. Jest to idealna miejscowość dla tych, którzy nie chcą wyłącznie wylegiwać się na plaży. Znajduje się tutaj Woliński Park Narodowy, który zachwyci wszystkich ceniących sobie bliski kontakt z naturą. To fantastyczna lokacja na długie wędrówki w gronie rodziny.

W Międzyzdrojach znajdziemy także park miniatur i kolejek. Dobrze jest wziąć pod uwagę wspomniane obiektu podczas planowania aktywności. Ciekawym jest, że woda znajdująca się w tej miejscowości jest uznawana za najcieplejszą.

Dziwnów: rejs statkiem pirackim po Bałtyku

Podczas wakacji nad morzem z dzieckiem warto odwiedzić Dziwnów. Nie jest to miejscowość oblegana przez turystów, co z pewnością zadowoli tych, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Do najchętniej wybieranej atrakcji można zaliczyć rejs statkiem pirackim po Bałtyku. Dla najmłodszych jest to ogromna frajda!

W Dziwnowie nie brakuje nowocześnie wyposażonych placów zabaw. Warto również wspomnieć o parku linowym, który przypadnie do gustu także starszym wczasowiczom. Na plaży można znaleźć m.in. dmuchane zjeżdżalnie oraz konstrukcje do skakania.