Skip to content Skip to footer

Jak prowadzić fanpage firmy?

Ostatnimi czasy coraz większa ilość właścicieli różnorodnych firm, bez względu na ich branżę, decyduje się na założenia firmowej strony na Facebooku, czyli dobrze wszystkim znanego fanpage’a. Celem prowadzenia takiej strony, jest możliwość komunikowania się na bieżąco z obecnymi klientami firmy, jak i również informowanie potencjalnych klientów o ofercie, czy też promocjach jakie aktualnie występują.

Jak prowadzić fanpage strony i czy ważna jest kampania na Facebooku?

Bez względu na to, jakie usługi świadczy nasza firma istnieją podstawowe zasady, których powinniśmy się trzymać, aby nasza strona na Facebooku spełniała w stu procentach swoją rolę. Pierwszą zasadą jest niewątpliwie zdobycie określonego grona odbiorców. W tym celu najlepiej sprawdzą się kampanie na Facebooku, dzięki którym będziemy mogli dotrzeć do grona odbiorców żywo zainteresowanych naszymi usługami.

Kolejną istotną kwestią, jest pozostawanie w stałym kontakcie z fanami czyli osobami, które polubiły naszą stronę na Facebooku. Sposobem na to, jest dodawanie różnorodnych postów, które będą angażować ich do dyskusji na wskazany przez nas temat, a następnie ich sponsorowanie czyli kampanie na Facebooku. Nie muszą być to tylko i wyłącznie posty związane z danym produktem. Możemy też na przykład dodać post, w którym będziemy chcieli się dowiedzieć jak mija weekend naszym klientom. Najważniejsze, aby mieli oni poczucie, że jesteśmy żywo zainteresowani ich opinią oraz tym, co się u nich dzieje.

Jak się okazuje świetnym rozwiązaniem jest również organizowanie konkursów, w których oczywiście można coś wygrać. Jest to dobry sposób na angażowanie odbiorców, jak i również pozyskiwanie nowych. Aby o konkursie mogło dowiedzieć się wiele osób idealnym rozwiązaniem będzie kampania facebook.

Czy istnieją osoby, które świadczą usługi z prowadzenia mediów społecznościowych?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Takich osób jest wiele i bardzo często działają one jako właściciele firm ale również i osoby prywatne, które za określoną kwotę zajmują się obsługą mediów społecznościowych.

W zakresie usług takich osób jest umieszczanie określonej ilości postów na Facebooku, kampania na Facebooku oraz konkursy. Jak się okazuje wielu właścicieli firm korzysta z tego typu rozwiązań, ponieważ nie zawsze mają czas na to, aby rzetelnie prowadzić fanpage, a też niejednokrotnie brakuje im wiedzy na ten temat i wolą skorzystać z oferty firm, które udzielą im pomocy. Koszt takiej usługi uzależniony jest od tego, kto zajmuje się stroną. W przypadku agencji jest on dużo wyższy, niż w przypadku osób prywatnych, czy też niewielkich działalności. Pamiętajmy jednak o tym, aby w zakresie świadczonych przez daną firmę usług znajdowała się kampania Facebook, bo tylko za jej pośrednictwem uda nam się zgromadzić spore grono klientów.