Skip to content Skip to footer

Jak samodzielnie nadać przesyłkę?

W dzisiejszych czasach nadajemy bardzo dużo przesyłek, przesyłki wysyłane są ze sklepów, z hurtowni, z zakładów pracy lub przez prywatne osoby. Ważne jest by każda przesyłka została dostarczona w idealnym stanie i w określonym czasie oraz by cena za usługę jej wysłania nie była zbyt duża.
Wszystkie udogodnienia w wysyłaniu paczek można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych firm kurierskich. Dlatego zawsze dobrze jest, przed wysłaniem pierwszej paczki zasięgnąć w internecie informacji.

Czy możliwa jest oferta najtańszej paczki?

Punkt nadawania paczek i porównywarka cen poszczególnych firm kurierskich to narzędzia, które sprawią, że wysyłana przez nas przesyłka może zostać wysłana jako najtańsza paczka. Ostatnio istnieje moda na zakładanie punktów nadawania i wydawania przesyłek. Korzystając z tej opcji, pomija się role kuriera, który paczkę musiałby odebrać bezpośrednio z domu nadawcy.

Jak nadać osobiście przesyłkę?

Najpierw trzeba poszukać w internecie określoną firmę kurierską, sprawdzić jej cenę w porównywarce cen a następnie złożyć zlecenie z zastrzeżeniem, że przesyłkę dostarczy się samemu do danego punktu nadawania paczek. Odpowiedni punkt, zlokalizowany w najbliższej okolicy to także informacja, którą można zasięgnąć w internecie. Następnie wystarczy się udać do takiego punktu w celu nadania paczki.

Terminy dostarczenia przesyłek do odbiorcy

Czasami może się zdarzyć, że termin, w którym zostanie taka paczka doręczona do odbiorcy może być trochę inny niż termin w przypadku gdy odebrałby ją od nas kurier. Dlaczego? Otóż wszystko zależy od nas i od czasu, kiedy taką paczkę dostarczymy do punktu nadawania paczek. Punkt nadawania paczek działa według takiej zasady, że w określonym czasie, raz na dobę kurier odbiera przesyłki z takiego punktu. Punkt może współpracować z kilkoma firmami kurierskimi ale to nadawca określa, która firma ma przewieźć jego przesyłkę.

Opcja popularna wśród sklepów internetowych

Forma najszybsza paczka i zarazem najtańsza paczka najbardziej podoba się właścicielom sklepów internetowych i to oni też z tej opcji korzystają najczęściej. Faktem jest, że te przesyłki nie są idealne. Kurier może dostarczyć je nieco później, sami musimy dotrzeć z paczką do punktu odbioru, ale jednak i tak w taki sposób są nadawane paczki już coraz częściej. W całym naszym kraju bardzo rozrasta się już cała sieć punktów nadawania paczek i punktów ich odbioru.