Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się na zakup psa?

Pojawienie się w domu nowego pupila stanowi niezwykłe wydarzenie. Jest to ekscytacja zarówno dla pieska, jak i samego właściciela. Zatem przy zakupie psa należy w pierwszej kolejności przemyśleć wszystko, po to, aby nas pupil od pierwszej chwili poczuł się dobrze w nowym miejscu.

Co należy zrobi w pierwszej kolejności, przed kupnem pieska?

Poprzedzając oglądanie ofert noszących z nagłówkiem „psy na sprzedaż, sprzedam psa” w pierwszej kolejności należy pozyskać parę niezbędnych informacji dotyczących jak należy opiekać się pieskiem? Jakiej pielęgnacji i stylu życia potrzebuje nasz przyszły pupil? Odpowiadając na te pytania określimy czy odpowiedni dla nas będzie kundelek czy rasowy piesek, jeśli rasowy to jaka rasa będzie dla nas odpowiednia? Przy zakupie psa nie wolno bagatelizować tych pytań.

Psy na sprzedaż są tak samo zestresowane jak my, właściciele decydujący się na zakup. Nowe miejsce, twarze i zapach powodują, że nasz pupil może czuć się nieswojo, dlatego warto przygotować się na przyjście pieska. Oferty typu „sprzedam psa” nie zawierają szczegółowego opisu pieska – czy jest on strachliwy czy odważny? Czy jest przyjazny dla nowych osób czy też nie. Zatem to do nas należy zrobić wszystko, aby przyjaźń między nami, a nowym pupilem rozpoczęła się od razu.

Jak przygotować siebie i psa na wspólne życie?

Przede wszystkim określ jasne zasady – pupile, szczególnie te rozpieszczone lubią wykorzystywać słabość swoich właścicieli. Pokaż nowemu pupilowi jego kącik, daj powąchać kocyk i poświęć mu trochę czasu na zabawę i poznanie siebie. Jeśli nie chcesz, aby piesek spał z Tobą w łóżku, to nie pozwól mu leżeć i spać w łóżku w pierwszych dniach po to, aby się do Ciebie przyzwyczaił. Określ jasno zasady – co może, a co czego nie może.

Z mieszkania/domu usuń przedmioty, którymi piesek mógłby się skaleczyć i zrobić sobie krzywdę. Zakryj kable – szczególnie szczeniaki lubią się nimi bawić i gryźć. Zapewnij pupilowi własny kącik z legowiskiem, miską z wodą i zabawką. Im przytulnie tym lepiej. Warto zaopatrzyć się również w matę pochłaniającą mocz pieska – będzie ona potrzebna do czasu nauczenia pieska pewnych nawyków.

Warto zaopatrzyć się również w środki pielęgnacyjne. Pielęgnacja pieska jest bardzo ważna. Niektóre środki wywołają reakcje alergiczne. Zatem warto ostrożnie dobrać szampon dla malucha.