Skip to content Skip to footer

Podstawowe informacje na temat pianki w rolce

Warto ułatwiać sobie życie i wybierać materiały, które są proste i skuteczne. To właśnie dzięki temu pracę można zwyczajnie wykonać szybciej. Pianka w rolce, która jest szeroko wykorzystywana zarówno do ochrony czy pakowania produktów, jak i w branży budowlanej, to produkt, któremu dzisiaj przyjrzymy się odrobinę bliżej. Jakie właściwości ma pianka polietylenowa 5mm? Poniżej garść podpowiedź jej wskazówek dla osób zainteresowanych tym produktem.

Czym jest pianka w rolce?

Pianka w rolce to po prostu pianka techniczna, która może być wykorzystywana na szereg różnych sposobów. Można kupić ją w wielu sklepach, między innymi w marketach budowlanych. Występuje w różnych szerokościach. Popularna jest między innymi pianka polietylenowa 5mm. Cena takiej pianki nie jest wysoka, natomiast możliwości jej zastosowania i wykorzystywania na co dzień są naprawdę szerokie. Do tego właśnie wiele osób stara się mieć przynajmniej jedno opakowanie takie pianki we własnym domu. Przydaje się między innymi osobom, które często zajmują się pakowaniem różnych przesyłek i paczek.

Pianka w rolce do pakowania

Taka pianka jest bardzo często wykorzystywana do zabezpieczenia różnych produktów, które są wysyłane w paczkach. Dlaczego? Ponieważ charakteryzuje się ona bardzo dobrymi właściwościami ochronnymi. Zabezpiecza zarówno przed działaniem wody, jak i chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też jest dużo lepszym wyborem niż klasyczna folia stretch, którą również stosuje się do pakowania paczek. Jeśli komuś zależy na tym, aby paczka była zapakowana niezawodnie, tak by transportowany w środku produkt nie zniszczył się na przykład przez wodę lub uszkodzenia mechaniczne, pianka będzie jak znalazł.

Pianka polietylenowa na budowie

Tę piankę wykorzystuje się również podczas prac budowlanych. Przykładowo doskonale nadaje się ona do położenia pod panelami. Ma ona właściwości chroniące, izolujące, ale też tłumiące. Stąd też jest chętnie stosowana właśnie podczas prac związanych z układaniem podłogi. Ze względu na przystępną ceną, a także szybki sposób montażu, pianka to świetny produkt, który warto wziąć pod uwagę. Przydaje się zawsze w domu, dlatego warto mieć jej zapas i korzystać w razie potrzeby.