Skip to content Skip to footer

Jak wyposażyć stanowisko dla gracza?

Gry komputerowe to już nie tylko rozrywka, ale również i sposób na zarabianie pieniędzy. Zarówno osoby nagrywające różnorodne gry na YouTube, jak i profesjonalni zawodnicy nierzadko zarabiają znacznie więcej niż programiści pracujący przy ich produkcji. Jak zabrać się za własny pokój do gamingu?

Projektujemy układ pomieszczenia

Zarówno w kwestiach grania amatorskiego, jak i nagrywania gier, podstawą jest nasze zdrowie. Przede wszystkim trzeba zająć się profesjonalnie naszymi oczami i kręgosłupem. O plecy zadba krzesło gamingowe dające nie tylko odpowiednie podparcie, ale również i wyglądające atrakcyjnie w kamerze podczas nagrywania. Kolejnym elementem jest natomiast odpowiedni dostęp do światła. Po pierwsze okna nie powinny dawać nam światła w tył monitora, gdyż wzrok mocniej się wtedy męczy, po drugie stosowanie rolet da możliwość oszczędzania wzroku w przypadku ostrego słońca. Lampy również należy rozplanować tak, by nie przeciążały oczu. Wszystko to daje wygodę i bezpieczeństwo.

Jaki sprzęt do gry?

Przede wszystkim wybieramy biurko, na którym zmieści się nasz cały zestaw do gier. Skoro fotele gamingowe zostały już przez nas wybrane, to szybko można zająć się urządzaniem samego warsztatu gracza. Monitor powinien być odpowiednio duży i zapewniać atrakcyjne warunki oświetleniowe. Męczenie oczu zostało już poruszone wcześniej i także w tym przypadku po prostu obowiązkowe jest pilnowanie BHP gry nie tylko przez fotele gamingowe odpowiedniego rodzaju. W kwestii samego komputera to tak naprawdę ogranicza nas tylko budżet, dlatego nie poświęcimy temu zbyt wiele uwagi. O ile fotel gamingowy to wydatek maksymalnie kilkuset złotych, o tyle komputer to co najmniej kilka tysięcy. Oprócz tego potrzebujemy profesjonalnej podkładki, myszki i klawiatury. Nawet najlepsza mysz o dużej czułości nie będzie poprawnie działać w miejscu, w którym to nie będzie miała zapewnionego odpowiedniego odbicia światła. Klawiatura powinna posiadać wyczuwalny skok i być oparta o membrany. Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym dadzą orientację w terenie w grach. Tak wygląda nasze stanowisko.

Przygotowani w sposób opisany w naszym artykule możemy już spokojnie skupić się na tym, by nasze krzesło gamingowe pojawiło się na ekranach fanów z całego kraju. Kariera zawodowego gracza stoi przed Wami otworem, wystarczy dużo treningu i zaparcia. Nikt nie stał się profesjonalistą po miesiącu.