Skip to content Skip to footer

Jakie są rodzaje saun ogrodowych?

Osoby, które myślą o własnej saunie ogrodowej powinny pamiętać o tym, że do wyboru jest wiele wariantów. Niniejszy artykuł to wspaniały wybór właśnie dla tych osób, które chcą nieco bliżej zapoznać się z najciekawszymi saunami ogrodowymi dostępnymi na rynku.

Jakie są rodzaje saun?

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim owalne sauny, które rewelacyjnie prezentują się nie tylko zewnątrz, ale również wewnątrz. Większe sauny ogrodowe zapewniają niesamowity komfort nawet do 8 osób. Godne polecenia są sauny zaopatrzone w przedsionek w którym można zdjąć ubrania i nieco odetchnąć. Jest to idealne miejsce również dla tych osób, którym w saunie jest zdecydowanie za duszno i gorąco.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się również sauny typu domek. Są to najprostsze i jednocześnie najtańsze typy saun ogrodowych, które jak sama nazwa wskazuje do złudzenia przypominają niewielki domek. Sauny tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko w przydomowym ogródku, ale również w tzw. strefie relaksu, z których często korzystają hotele i pensjonaty wypoczynkowe.

Nietypowe rodzaje saun

Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej sauny ogrodowe typu discovery. Mowa tutaj przede wszystkim o bardzo oryginalnych i niepowtarzalnych konstrukcjach, które efektywnie prezentować będą się w każdym ogrodzie. Godne uwagi są konstrukcje ze szklanymi kopułami, które umożliwiają podziwianie najbliższego otoczenia podczas relaksu. Sauny tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sezonie zimowym.

Godne polecenia są także sauny typu beczka, które wyróżniają się elastycznym kształtem, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w ogrodzie. Producenci mają w ofercie modele w kilku różnych wariantach wymiarowych.

W czym może pomóc sauna ogrodowa?

Profesjonalna sauna ogrodowa ma na celu przede wszystkim podniesienie temperatury naszej skóry do poziomi 42 stopni C. Jeżeli chodzi o temperaturę całego ciała to podnosi się ona jedynie o 1 stopień. Nasz organizm odczuwać będzie lekką gorączkę, dlatego też reagować będzie obronnie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że znacząco zwiększa się produkcja czerwonych krwinek, które odpowiadają za budowanie odporności naszego organizmu.

Sauna ogrodowa jest idealnym wyborem dla tych osób, które chcą wzmocnić się i zabezpieczyć przed wirusami albo groźnymi bakteriami. Ciepło pozytywnie wpływa również na obolałe mięśnie i stawy. Gorąca para pozwala także się zrelaksować, odprężyć i rozluźnić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw