Skip to content Skip to footer

Jak przygotować psa do wakacji nad morzem?

Coraz więcej ludzi decyduje się na urlop w towarzystwie swojego pupila. Widać to szczególnie nad morzem, gdzie można znaleźć wiele hoteli przyjaznych zwierzakom. Jednak do takiego wyjazdu trzeba psa odpowiednio przygotować. O czym pamiętać, kiedy wybieramy się na wakacje z psem nad morzem?

Jak przygotować psa do wyjazdu

Przed urlopem, warto odwiedzić lekarza weterynarii. Jeśli zabieramy psa na urlop, powinniśmy się upewnić, że jest on całkowicie zdrowy i nie ma żadnych przeciwwskazań, by zabrać go tak daleko od domu. U weterynarza będziemy mogli też kupić leki przeciw chorobie lokomocyjnej. Psy, tak jak ludzie, cierpią na tę przypadłość. Należy pamiętać, by nigdy nie podawać psu leków dla ludzi. To może źle wpłynąć na zdrowie zwierzęcia. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć i kupić specjalny lek dla psów, który ułatwi psu podróż.

Podczas wizyty warto również zadbać o wszczepienie psu czipa, jeśli jeszcze go nie ma. Jeśli pies zgubi się podczas wakacji, może mieć problem z odnalezieniem naszego miejsca zatrzymania. W nowym otoczeniu psy tracą orientację. Dlatego czip jest bardzo przydatny, bo pozwala łatwo zlokalizować psa. Dodatkowo można doczepić psu do obroży kartkę z jego imieniem i naszym numerem telefonu.

Co zabrać, kiedy jedziemy z psem na urlop

Kiedy wybieramy się na wakacje z psem nad morzem, musimy go odpowiednio spakować. Oczywiste jest, że pies będzie potrzebował misek, jedzenia i posłania. Jednak to nie wszystko. Należy zabrać również książeczkę zdrowia psa. To istotny dokument, który jest niezbędny, jeśli pies zachoruje. Najlepiej zabierać go ze sobą zawsze, nawet jeśli wyjeżdżamy jedynie na weekend za miasto. Dzięki książeczce lekarz weterynarii będzie mógł zapoznać się z historią chorób psa i będzie widział, na co zwierzę było szczepione.

Na wakacje z psem warto też zabrać kosmetyki naszego pupila. Nie wolno myć psów ludzkimi kosmetykami, bo mogą uczulać. A kiedy pies pobrudzi się podczas wyjazdu, będziemy go musieli czymś umyć. Dlatego warto zabrać ze sobą sprawdzony szampon dla psa, który go nie uczula i niepodrażania skóry. Warto również zabrać preparat do przemywaniu oczy, jeśli nasz pupil ma problem z obfitym łzawieniem.

Wyjazd z psem wymaga od właściciela odpowiedniego przygotowania. Sama podróż jest bardzo męcząca, zarówno dla nas, jak i dla psa, dlatego warto się do niej przygotować. Musimy też pamiętać o postojach i zadbaniu o bezpieczeństwo psa podczas podróży. Jednak dobrze zorganizowane wakacje z psem nad morzem, będą cudownym wypoczynkiem a spacerowanie z pupilem po plaży może okazać się bezcenne.