Skip to content Skip to footer

Kalendarz jako gadżet reklamowy

Kalendarze są dostępne w wielu domach i siedzibach firm, biurach, czy instytucjach. Dlaczego nie wykorzystać tego do celów reklamowych i marketingowych? Firmo, weź sprawę w swoje ręce i zaprojektuj swój kalendarz!

Jak zacząć promować firmę poprzez kalendarze?

W pierwszej kolejności przydają się odpowiednie projekty kalendarzy. Zleceniodawca powinien określić rodzaj kalendarza (ścienny, podzielony na 12 miesięcy, trójdzielny itp.) i jakie elementy graficzne oraz informacyjne chce na nim umieścić. Chodzi np. o logo, zdjęcia związane z firmą i jej działalnością, dane teleadresowe, krótka historia przedsiębiorstwa itd.

Co istotne, projekty takich kalendarzy można wykonać we własnym zakresie lub zlecić projektantowi – np. z firmy zajmującej się przygotowaniem i drukiem kalendarzy.

Dzisiaj projektowanie kalendarzy nie jest trudne i wcale nie trzeba zatrudniać własnego grafika. Dzięki dostępnym intuicyjnym kreatorom każdy, kto choć trochę miał już do czynienia z pracą na komputerze, może przygotować odpowiedni projekt kalendarza, w dodatku nie wychodząc z domu, czy biura. Później projekt trzeba zaakceptować i zlecić jego realizację.

Projekt własny, zlecony lub ogólnie dostępny

Rozpoczynając przygodę z kalendarzami, można skorzystać z kilku opcji:

– projekty kalendarzy ogólnie dostępne w sieci. Można je dostosować do własnych wymagań i potrzeb,
projektowanie kalendarzy całkowicie we własnym zakresie,
– zlecenie projektu profesjonalnemu projektantowi.

Zaprojektuj swój kalendarz

Wiele firm stawia na to, aby mieć jak największy wpływ na projekt kalendarza, który ma być gadżetem reklamowym. Obywa się wtedy bez wielu wytycznych dodawanych – czasem na raty – osobom trzecim, które wdrożą je w życie według własnego wyobrażenia. Oczywiście powstają wtedy zazwyczaj projekty spełniające oczekiwania zleceniodawcy, jednak nie zawsze.

Otrzymując produkt końcowy, przedsiębiorca może przeznaczyć go po części dla swoich pracowników, klientów, czy kontrahentów lub do sprzedaży. W ten sposób można szybko dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a więc i do pewnej liczby potencjalnych klientów. Jednocześnie zyskuje się estetyczny przedmiot, który do pewnego stopnia może spełniać funkcje ozdobne.

Kalendarz to połączenie funkcji użytecznych i zdobniczych, dlatego jest bardzo popularnym gadżetem reklamowym, wykorzystywanym w marketingu.