Skip to content Skip to footer

Kolorowe drinki i napoje na bazie grenadyny

Fantazyjne, różnokolorowe koktajle i drinki to must have każdego wyjazdu wakacyjnego. Tak to sobie właśnie wyobrażamy – słoneczna plaża, gorący piasek, lazurowa woda i orzeźwiający kolorowy napój z zabawną parasolką i kawałkiem egzotycznego owocu na patyczku. Mało kto wie, że te niezwykłe efekty wizualne drinki zawdzięczają grenadynie.

Jeden z najpopularniejszych komponentów drinków i napojów

Grenadyna zajmuje miejsce zaraz po syropie cukrowym jako główny składnik fantazyjnych drinków i koktajli wypijanych w barach czy nadmorskich promenadach. Nadaje niezwykły czerwony kolor, który może różnić się znacznie swoją intensywnością w zależności od tego, co do niego dodamy i w jaki sposób barman wleje go do szklanki.

Jako że grenadyna jest rodzajem syropu, znacznie różni się przede wszystkim konsystencją. Jest dużo gęstszy, a to sprawia, że osiada na dnie szklanki czy kieliszka dając wyjątkowe efekty wizualne. Znaczenie ma także sposób wlewania syropu do szklanki oraz inne dodatki, jak na przykład sok pomarańczowy, który jest głównym składnikiem popularnego drinku po nazwą Tequila Sunrise.

Do czego jeszcze można stosować grenadynę?

Główne jej zastosowanie to oczywiście kolorowe drinki oraz koktajle przede wszystkim na bazie alkoholu, ale również te bezalkoholowe. Dodaje się ją to efektownych deserów i napojów, które przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Grenadyna jest również popularnym dodatkiem do herbaty. Dodaje się ją nie tylko ze względu na słodko-kwaskowy smak, ale również z powodu właściwości prozdrowotnych. Jest także komponentem napojów na bazie gazowanej wody, które świetnie orzeźwiają w upalne dni.

Z czego składa się ten szczególny syrop owocowy?

Jego głównym składnikiem jest cukier oraz sok z granatów. Granaty to szczególne owoce, które mają liczne właściwości zdrowotne. Nie dziwi więc, że syrop z tych owoców dodawany jest w południowej Europie do wypijanej codziennie herbaty. Taki syrop często tam sporządza się samodzielnie w domu.

Syrop dostępny w sklepach nie zawsze zawiera sok z tego owocu. Może się zdarzyć, że głównym składnikiem poza cukrem są porzeczki, truskawki lub wiśnie. Warto więc zapoznać się ze składem na etykiecie, także pod względem zawartości sztucznych barwników i polepszaczy smaku.

Grenadyna dostępna jest w ofercie Gastrosilesia.pl.