Skip to content Skip to footer

Konstrukcja placu dla dzieci

Developerzy coraz częściej zwracają uwagę na to, ze bloki mieszkalne powinny służyć do czegoś więcje, niż tylko pobytu w nich na noc. Dlatego też zaczynają dbać o dodatkową infrastrukturę w rodzaju ławek przed mieszkaniami czy placów zabaw na podwórkach. W ten sposób wychodza naprzód potrzebom przyszłych nabywców.

Ale też trzeba z miejsca zaznaczyć, że naprawdę bezpieczne, porządnie i konkretnie zaprojektowane bezpieczne place zabawowe dla maluchów, to całkiem skomplikowana sprawa. Trzeba dobrać cały zestaw odpowiednic h części, sprawdzić ich atesty, rozplanować ich położenie (bo przecież odległosć pomiędzy poszczeólnymi zabawkami rozłożonymi na placu powinna być odpowiednia). Sporo przy tym odpowiedzialności spada na projektanta takiego miejsca.

Istotne jest, aby place zabaw zawierały wystarczajaco dużo wyposażenia, aby dzieci uniknęły na nich nudy. W tym celu nie można ograniczyć się do huśtawek. Warto zamontować karuzelę, ale tez drabinki. Ten niepozorny element sprawia, że dzieciaki mogą łączyć zabawę ruchową z rozwijaniem swoich możliwosci fizycznych. Czyli jest w tym połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wspomniana też została kwestia tego, że place zabaw powinny być bezpieczne. W tym celu należy zadbać oczywiście o kwestie solidnosci zabawek i zaokrąglenia ich krawędz. Ale pod ten temat podchodzi również forma bieżni wykorzystywanej do wyłożenia podłoża na placu, na którym szaleją maluchy.