Skip to content Skip to footer

Kudzu – nowy plan na zdrowie

Azjatycka medycyna cieszy się sporym uznaniem na terenie polskich, wciąż jednak istnieje szerokie grono sceptyków, którzy nie są przekonani do jej skuteczności. Czas rozwiać ich wątpliwości i przedstawić jedną z japońskich roślin, której właściwości mogą zaskoczyć niejednego niedowiarka.

Pospolita zieleń z pola

Korzeń kudzu, bo to właśnie o nim mowa, pochodzi z Japonii, wykorzystywali go również Chińczycy. W świadomości zachodniego świata, pojawił się pod koniec XIX wieku. W Stanach Zjednoczonych początkowo nie poznano się na niego właściwościach i traktowano jedynie jako doskonałą paszę dla zwierząt hodowlanych – rośnie bardzo szybko, nawet do 30 centymetrów w ciągu 24 godzin, maksymalnie osiągając nawet 12 metrów wysokości.

Z czasem zaczęto przyglądać się innym cechom korzenia kudzu i eksperymentować z różnymi formami podania. Dzisiaj w Polsce dostępne są kudzu tabletki i kudzu proszek.

Kudzu – korzeń wielkich możliwości

No dobrze, to teraz konkrety – jakimi to magicznymi właściwościami może poszczycić się korzeń kudzu? Przede wszystkim doskonale oczyszcza ciało z toksyn, działa też grzybobójczo, nie przepadają za nim również bakterie. Dodajmy do tego również inną interesującą informację – kudzu cena jest bardzo atrakcyjna. Idealny suplement diety? To wciąż nie koniec jego możliwości!

Wnikliwe badania pozwoliły stwierdzić, że doskonale działa jako wsparcie do walki z nałogami. Kudzu tabletki są więc świetnym uzupełnieniem oręża podczas rzucania papierosów lub też ograniczania alkoholu. Sprawdza się bardzo dobrze zwłaszcza w drugim przypadku i jest wykorzystywany często jako uzupełnienie terapii w ośrodkach zajmujących się walką z uzależnieniami.

Powoli pojawiają się również głosy, że dobrze uzupełnia również profilaktykę miażdżycy, ponieważ ma zdolność zmniejszania „złego” cholesterolu w organizmie. Kudzu tabletki mogą również złagodzić objawy menopauzy i depresji. Niektórzy lekarze polecają korzeń jako doskonały suplement, hamujący rozwój nowotworów i osteoporozy.

Kudzu – czas docenić jego możliwości!

Z pewnością korzeń kudzu można zaliczyć do najciekawszych, naturalnych suplementów diety. Wiedza o nim nie jest w Polsce dość powszechna, jednak kudzu w tabletkach lub w formie proszku, można dostać w prawie każdej aptece. Masz wątpliwości? Czas przetestować możliwości korzenia i zadbać o swoje zdrowie!