Skip to content Skip to footer

Kupujemy nowe botki – jaki model wybrać, na co zwrócić uwagę?

Kupujemy nowe botki. Jakie skórzane botki dla kobiet wybrać, by miały szansę stać się ulubionymi butami na jesień lub wiosnę? Czym kierować się podczas zakupów. Czy brać pod uwagę modę, czy może własne preferencje i wygodę? Jak z gąszczu dosłownie tysięcy różnych modeli wybrać ten perfekcyjne dla siebie? Poniżej krótki poradnik zakupowy dla kobiet.

Skórzane botki dla kobiet

Botki to z pewnością jeden z najbardziej popularnych modeli obuwia, który można kupić w sklepach internetowych lub stacjonarnych, wybierając spośród dosłownie setek różnych modeli. Decydując się na nowe skórzane damskie kozaki, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, na jakie okazje te buty będą dedykowane. Czy będą to botki na co dzień, czy może na specjalne wyjścia, na które potrzebne są wyjątkowo eleganckie buty. Botki na co dzień warto kupić na umiarkowanie wysokim obcasie, który zapewnia wygodę i dobrą podporę dla stóp na cały dzień. W tym przypadku naprawdę lepiej sprawdzi się obcas słupek lub klocek, niż klasyczna szpilka. Jeżeli natomiast szuka się botków na naprawdę specjalne okazje, na przykład butów do eleganckiej sukienki na wyjście na jesień czy zimę, warto postawić na te na szpilce. A zatem niech okazja i sposób korzystania z obuwia determinują w dużym stopniu wybór kształtu obcasa oraz jego wysokości.

Skórzane botki dla kobiet – kolor obuwia

Botki można kupić w naprawdę różnych ciekawych kolorach. Te najbardziej klasyczne to rzecz jasna botki czarne, które są wykonane ze skóry licowej lub zamszowej. Poza tym bardzo popularne są również botki brązowe w różnych odcieniach – mamy do wyboru zatem botki koniakowe, botki rude, botki camelowe, czy wreszcie te w odcieniu naprawdę jasnego beżu i piasku. Poza tym często można spotkać botki czerwone i bordowe, botki we wzór zwierzęcy, botki szare, a nawet w pastelowych jasnych barwach. Miłośniczki klasyki mają zatem w czym wybierać, natomiast kobiety lubiące odrobiną szaleństwa w modzie i coś nie oczywistego, również mają naprawdę sporo propozycji. Dobrze jest zatem wybrać kolor w zależności od własnych preferencji, tak by w szafie pojawiło się coś ciekawego i użytecznego.

Rodzaj skóry

Ostatnio stosunkowo ważna kwestia dotycząca zakupu botków to rodzaj skóry, z której buty te zostały wykonane. W sprzedaży są botki ze skóry licowej oraz zamszowej. Skóra licowa z pewnością jest prostsza w utrzymaniu, nie trzeba stosować tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych, aby buty długo zachowały dobry wygląd. Botki wykonane ze skóry zamszowej potrzebują natomiast więcej uwagi, jednak głównie na początku użytkowania, kiedy to należy je odpowiednio zaimpregnować. W ten sposób chroni się delikatną zamszową skórę przed wodą.