Skip to content Skip to footer

Kurs angielskiego dla dzieci – jaki wybrać?

Dzieci do 7 roku życia mają niebywały talent do nauki języków obcych. Będąc na etapie poznawania języka ojczystego, ich mózg jest bardziej „chłonny” – łatwiej przyswaja zatem zagraniczne wyrazy. To wystarczający powód, aby zapewnić im możliwość nauki najbardziej uniwersalnego języka na świecie. Jaki kurs angielskiego wybrać dla dziecka?

Na początek postaraj się o dobre przedszkole

Zapisujesz dziecko do przedszkola? Szczegółowo zapoznaj się z ofertą placówki oraz przeprowadź skrupulatny wywiad z dyrekcją. Obecnie praktycznie każde przedszkole umożliwia naukę języka angielskiego z wykształconą w tym kierunku kadrą pedagogiczną.

Zainteresuj się także, czy jest to kurs angielskiego prowadzony w tradycyjnej formie – np. 30 minut lekcji dziennie realizowanej według programu – czy kontakt z językiem poprzez zabawę i śpiewanie piosenek. Oczywiście to Ty wybierasz opcję, którą uznasz za najbardziej stosowną.

Kurs angielskiego w szkole językowej

Dzieci w wieku przedszkolnym często mają problemy z koncentracją. Spotkania organizowane w szkołach językowych mogą sprawić, że Twoje dziecko szybko zacznie się nudzić. Sprawdź więc każdą ofertę i wybierz zajęcia, które trwają maksymalnie 30 minut. Po tym czasie maluch szuka nowych bodźców i nie rejestruje już żadnych informacji.

W szkole podstawowej podczas lekcji angielskiego nie ma czasu na konwersację. Lekcja trwająca zaledwie 45 minut na to nie pozwala. Większy nacisk kładzie się na prawidłowe operowania czasami, których w angielskim wyróżnia się aż 16 oraz trybami warunkowymi. Dodatkowym kursem angielskiego możesz zachęcić pociechę do przełamywania bariery językowej. Dzięki prowadzeniu rozmowy po angielsku w kameralnych grupach dziecko nabiera większej pewności siebie.

Kurs języka angielskiego online

Niezwykle istotna jest forma zajęć językowych. Rodzice coraz częściej doceniają lekcje angielskiego online. Pociechy nie trzeba zawozić do szkoły językowej, łatwiej monitorować jej zaangażowanie i postępy, a gdy jest chora, nie traci lekcji.

Jeśli interesuje Cię wirtualna forma kursu, pamiętaj, że jest ona tańsza od standardowego rozwiązania. Poza tym dziecko nie poczuje się jak podczas typowych zajęć w szkole.

To, jaką opcję wybierzesz, zależy od zasobu Twojego portfela i charakteru Twojego dziecka.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.