Skip to content Skip to footer

Łatwiejszy start dla firm

Podstawowym problemem osób, ktore zakładają nową firmę ukierowaną na sprzedaż jest brak wiedzy konsumentów na temat istnienia jego marki handlowej. Skoro nie znają jej, to rówineż nie szukają, wiec automatycznie liczebność klientów mocno spada. Problem ten jednak można rozwiązać korzystając z franczyzy.

Na czym polega taka forma forma handlowania? Głównie na tym, że jedna firma przekazuje drugiej prawo do działania pod jej marką. W ten sposób franchising automatycznie rozwiązuje problem, gdyż dzięki niemu sprzedawca (lub usługodawca) będzie mógł w kontaktach z klientami posługiwać się bardziej znaną marką.

Na tym jednak nie koniec. Franchising częsot umożliwia też korzystanie z rozwiązań technologicznych i metod wypracowanych przez franczyzodawcę. Jaki to przynosi zysk nowo zaczynającemu biznes nie trzeba mówić. Zamiast tracić czas i nerwy na naukę poruszania się po rynku, może od razu rozpocząć dizałalność pełną parą.

Oczywiście całośąć musi być zabezpieczona odpowiednią umową, w której właściciel marki otryzmuje pewne uprawnienia. Głównie dotyczące faktu, ze biznes przedsiebiorcy korzystającego z jego marki będzie prowadzony według jego koncepcji. Generalnie jednak układ taki jak najbardziej opłaca się obu stronom porozumienia.