Skip to content Skip to footer

Lekkie palety plastikowe stosowane coraz częściej w logistyce

Lekkie palety z tworzyw sztucznych stanowią interesującą alternatywę dla palet drewnianych. Dziś stosowane są one coraz częściej w logistyce wielu branż. Jakie są zalety palet plastikowych?

Paleta plastikowa o konstrukcji lekkiej

Jednocześnie bardzo lekka, a przy tym wytrzymała – lekka paleta plastikowa może sprawdzić się w magazynowaniu i transportowaniu towarów ważących nawet do ponad tony. Palety te oferowane są w wielu wariantach do wyboru – różnych wielkościach, nośnościach, powierzchniach dla maksymalnej funkcjonalności.

Jedną z popularnych palet lekkich jest paleta Bayopal, która dostarczana jest przez firmę Schoeller Allibert. Jest to paleta z wytrzymałego HDPE, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa ładunku oraz pracowników.

Wymiary palety Byopal to 1200 mm x 1000 mm, a jej waga to zaledwie 23,8 – 24,4 kg. Jednocześnie może ona wytrzymać 6000 kg obciążenia statycznego, 1500 kg obciążenia dynamicznego oraz 1200 kg na regałach.

Łatwe przechowywanie na lekkich paletach plastikowych

Lekkie palety wykonane z tworzyw sztucznych mogą być wykorzystane do przechowywania wielu różnych towarów.

Bardzo często lekka paleta plastikowa stosowana jest do umieszczania na niej plastikowych lub kartonowych pudeł. Antypoślizgowa nawierzchnia palety i znajdujące się na jej obrzeżu ranty zabezpieczają przed przemieszczaniem się ładunku. Zaprezentowana powyżej paleta Bayopal posiada też specjalne żebrowanie na rogach, co wspomaga chwyt folii pakującej, a tym samym zabezpiecza towary jeszcze lepiej.

Palety współpracujące z automatycznymi systemami logistycznymi

Palety plastikowe o konstrukcji lekkiej mogą także współpracować z automatycznymi systemami logistycznymi, które aktualnie stosowane są coraz częściej. Wspomagają one obsługę i przechowywanie ładunków w magazynach.

Ustandaryzowane wymiary również pozwalają na współpracę lekkich palet plastikowych z wózkami widłowymi. Wymiary palety Byopal to wymiary przemysłowej palety ISO (EUR 2, EPAL 2), która powszechnie stosowana jest w wielu zakładach.

Palety plastikowe wybierane coraz częściej

Wszystkie zalety palet plastikowych powodują, że na ich zakup decyduje się dzisiaj coraz więcej przedsiębiorców, którym zależy na efektywnej logistyce.

Nowoczesne palety lekkie, w tym paleta Bayopal, stanowią korzystną alternatywę dla palet drewnianych!