Skip to content Skip to footer

Lżejsze sprzątanie z wygodnym mopem

Sprzątanie to nieodzowna część życia każdego człowieka. Sprząta się w biurach, domach, mieszkaniach, sklepach, gabinetach czy szpitalach i hotelach. Do sprzątania najczęściej używa się mopa lub całego zestawu sprzątającego na wózku. Wszystko zależy od powierzchni jaką trzeba wysprzątać, jednak zawsze lepiej jest sprzątać wygodnym i dobrze przystosowanym sprzętem.

Jakie są mopy

Samych rodzai mopów jest bardzo dużo, są mopy sznurkowe, taśmowe, płaskie, z bawełny, syntetyczne. Odpowiednio dobrany mop doskonale sprzątnie dopasowaną do niego powierzchnię. Wygodne uchwyty do mopa jeszcze bardziej pomogą w tym sprzątaniu.Rodzai uchwytów jest tak samo dużo jak rodzai mopów, odpowiednio dopasowane pozwalają na długotrwałe korzystanie z danego zestawu sprzątającego.

Stelaże do mopa płaskiego

Mop płaski pozwala na szybkie sprzątnięcie płaskiej powierzchni. Dużą rolę odgrywa jego uchwyt. Dobry i wygodny uchwyt do mopa daje również dużo możliwości manipulowania danym mopem. Wygodne uchwyty do mopa to te, które pozwalają na wygodne trzymanie mopa, dobre nim operowanie podczas sprzątania oraz pozwalają mop wyczyścić bez potrzeby dotykania go.

Dlatego producenci wychodząc naprzeciw swoim klientom produkują mopy w typie speedy, takie które odsączają mop i dają możliwość wyciśnięcia go, stelaże kieszonkowe, na które nakłada się płaski materiał do czyszczenia, stelaż z systemem klips. Dodatkowo producenci produkują kije aluminiowe, które są solidne i też dają pewną wygodę w trakcie sprzątania. Wygodne uchwyty do mopa to także stelaże przystosowane do specjalnych wózków do sprzątania, przy których również mocuje się mopy. Wózki posiadają specjalną szczękową prasę do wyciskania brudnych mopów, tego rodzaju wyciskanie odbywa się bocznie albo na dole wózka.

Z czego wykonane są uchwyty do mopów?

Uchwyty do mopów, bez względu czy wygodne czy nie wykonane są na ogół a aluminium i materiału sztucznego. Uchwyty powinny być trwałe i wygodne a przy tym odporne na działanie detergentów chemicznych.Konstrukcje wygodnych uchwytów do mopów są wykonane w taki sposób by jak najwygodniej a przy tym jak najefektywniej można było czyścić odpowiednią powierzchnię. Zatem wszystkie elementy takich uchwytów wykonane są z jak najlepszej jakości materiałów. Efektywna praca jest możliwa tylko dzięki wygodnemu i komfortowemu sprzątaniu a takie sprzątanie z kolei zagwarantować może odpowiedni sprzęt do sprzątania.