Skip to content Skip to footer

Metalowe skrzyniopalety składane i ich zastosowanie

Skrzyniopalety składane są niezwykle praktyczne w codziennym użytkowaniu z uwagi na możliwość ich składania i rozkładania. Najbardziej niezawodna jest metalowa skrzyniopaleta do składania, chociaż wciąż jeszcze preferuje się modele wykonane z innych, teoretycznie bardziej przystępnych materiałów. Dlaczego więc warto zdecydować się na metalową skrzyniopaletę składaną?

Metalowa skrzyniopaleta składana bez prowadnic z węższymi nóżkami

Niewątpliwą zaletą metalowych skrzyniopalet składanych jest szeroki wybór rodzajów konstrukcji. Dzięki temu łatwiej udaje się je dostosować do konkretnego przeznaczenia. Na przykład skrzyniopaleta składana z węższymi nóżkami, nie posiadająca prowadnic, sprawdza się na regałach wjezdnych. Najlepiej metalowe skrzyniopalety składane nadają się do tego, by układać je w niezajmujące wiele miejsca stosy. Są więc niezwykle ekonomiczne, jeśli chodzi o ewentualną przestrzeń, jaką mogą zająć w takim ułożeniu. Tego typu metalowa skrzyniopaleta do składania daje się jednak również zaadaptować do innych warunków. Jeśli istnieje taka konieczność, by umieścić ją na regałach paletowych, jest to możliwe po ułożeniu wsporników na belkach.

Metalowe skrzyniopalety składane bez prowadnic o szerszych nóżkach

Metalowa skrzyniopaleta do składana na szerszych nóżkach bez prowadnic znajduje zastosowanie na tradycyjnych regałach, gdzie nie ma wsporników. W zależności od tego, jaka jest szerokość nóżek, skrzyniopaletę składaną można niekiedy użytkować także w systemach push-back. Zawsze natomiast bez przeszkód używa się ich w automatycznych magazynach, chociaż i w tym przypadku wymiary nóżek mają znaczenie. Metalowe skrzyniopalety składane tego typu wymagają stosowania przenośników łańcuchowych.

Metalowa skrzyniopaleta składana z płozami

Natomiast metalowa skrzyniopaleta do składania wyposażona w płozy jest najbardziej uniwersalna spośród wszystkich wymienionych rodzajów. Sprawdza się bowiem w dowolnym systemie magazynowym i można je przewozić każdą maszyną służącą do transportu bliskiego. Jedyne na co trzeba uważać podczas ich użytkowania, to dolne prowadnice. Jeśli bowiem ulegną odkształceniu, skrzyniopaleta składana nie będzie się dobrze funkcjonować na regałach przepływowych. Warto dodać też, że ewentualna deformacja tego elementu może odkształcić również inne części skrzyniopalety składanej, takich jak rolki, czy belki.