Skip to content Skip to footer

Moda na piwo 0%

Jedną z alternatyw dla trunków z procentami są piwa bezalkoholowe. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza i najzdrowsza propozycja, dostępna w wielu wariantach smakowych. Po ten rodzaj piwa sięgają nie tylko ci, którzy alkoholu pić nie mogą, ale również osoby doceniające niepowtarzalny smak goryczki.

NAJPOPULARNIEJSZE PIWA BEZALKOHOLOWE

Obecnie w sklepach półki aż uginają się od wyboru piwa. Miedzy nimi odnaleźć możemy również te bez zawartości alkoholu, lub o bardzo niskim jego stężeniu. Z piwem bezalkoholowym jeszcze do niedawna najbardziej było kojarzone Karmi, które ma do zaoferowania szeroką gamę smakową (od klasycznego do tych mocno owocowych). Do karmi dołączyła grupa Żywiec ze swoją Warką 0,0% (w różnych odmianach smakowych) czy Heinekenem 0,0%. Smakować możemy również w Lechu Free czy holenderskiej Bavarii 0,0%.

SMAK PRAWDZIWEGO PIWA

Napoje bezalkoholowe są jedną z kategorii, która w tym momencie rozwija się najszybciej i najbardziej dynamicznie. Osoby wybierające ten rodzaj piwa zwracają uwagę nie tylko na markę i gatunek, ale przede wszystkim kierują się walorami smakowymi. Sięgając po piwo o niskiej zawartości alkoholu lub jego zupełnym braku nie muszą rezygnować ze smaku prawdziwego piwa.

SKŁAD PIWA BEZ PROCENT

Produkcja piwa bez jak i z alkoholem przebiega w identyczny sposób, a co za tym idzie – skład jest ten sam. Piwo bezalkoholowe uzyskuje się w procesie fermentacji, która jest przerywana w odpowiednim momencie, a więc nie dochodzi do wytworzenia się alkoholu. W składnie znajdziemy jedynie wodę, słód jęczmienny, ekstrakt z chmielu oraz sam chmiel. Istotny jest fakt, iż piwo alkoholowe jest niskokaloryczne – zawiera około 2 razy mniej kalorii niż piwo z procentami.

IDEALNY DLA SPORTOWCÓW

Piwo bezalkoholowe jest źródłem cennych polifenoli, ale także magnezu, potasu, sodu, elektrolitów, ryboflawiny, niacyny oraz witaminy B. Jest doskonałym uzupełnieniem po treningu, często jest stosowany jako środek izotoniczny. Ma rewelacyjny wpływ na organizm sportowców, gdyż redukuje poziom leukocytów we krwi, co ma związek ze stanami zapalnymi tak często spotykanymi przy sportach siłowych.

Piwo bezalkoholowe jest często określane jako zdrowe, polecane nie tylko dla osób trenujących. Spowalnia procesy starzenia, zapobiega nowotworom, przyspiesza regenerację mięśni. Zachowując wiele dobroczynnych właściwości nie zawiera alkoholu, przy czym smakuje jak napój z procentami.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com