Skip to content Skip to footer

Modne suknie ślubne 2018 – co króluje w tym sezonie?

Moda ślubna zmienia się jak w kalejdoskopie. Jakie suknie ślubne są najmodniejsze w 2018 roku?

Chociaż przyszła Panna Młoda może wybrać dla siebie taką suknię, która w jej opinii będzie najpiękniejsza, to jednak wiele kobiet kieruje się przy jej doborze najnowszymi trendami. Modne suknie ślubne w 2018 przyciągają uwagę swoim oryginalnym wyglądem i można znaleźć wśród nich modele dla kobiet o praktycznie każdej sylwetce.

Jakie suknie ślubne 2018 są najpopularniejsze?

Suknie ślubne z kokardami wiązanymi w pasie. Każda modna kolekcja sukni ślubnych posiada obecnie model ozdobiony dużą kokardą – najczęściej znajdującą się z tyłu sukni i podkreślającą talię Panny Młodej.

Kokardy wiązane w pasie to dziewczęcy, ale nie infantylny dodatek, który dodatkowo podkreśla sylwetkę. Świetnie prezentują się zarówno z sukniami bogato zdobionymi, jak również tymi minimalistycznymi.

Suknie ślubne w pastelowych kolorach

Modne suknie ślubne 2018 to nie tylko biel, ale również kolory pastelowe takie jak lekki kolor kremowy, brzoskwiniowy, różowawy czy nawet błękitny.

Suknia może być w całości wykonana z kolorowego materiału albo może zawierać detale w tych kolorach, które natychmiast przyciągają wzrok.

Suknie ślubne z elementami 3D

Modne suknie ślubne w 2018 roku przyciągają także uwagę swoimi trójwymiarowymi detalami. To najczęściej motywy florystyczne, które nadają sukni efektu głębi i powodują, że wygląda, jakby była wysadzana kwiatami.

Elementy 3D w sukniach najczęściej przygotowuje się z wykorzystaniem techniki wycinania laserowego, która pozwala na przygotowanie precyzyjnych detali.

Suknie ślubne z głębokim wycięciem z tyłu

Nadal każda aktualna kolekcja sukni ślubnych posiada również modele z głębokim wycięciem z tyłu, które prezentuje plecy Panny Młodej.

Suknie ślubne z takimi wycięciami wymagają zastosowania odpowiedniej bielizny, która będzie stabilnie podtrzymywała biust.

Suknie ślubne z falbanami

Do łask powracają także suknie ślubne z falbaniastymi spódnicami, które doskonale nadają się dla kobiet, którym zależy na zamaskowaniu mankamentów swojej sylwetki. To także kreacje doskonałe dla romantyczek!

Suknie ślubne z warstwową spódnicą

Zamiast sztywnego stelaża podtrzymującego dół sukni ślubnej i nadającego jej objętości najmodniejsze suknie ślubne 2018 mają wielowarstwową spódnicę, która nadaje im lekkości.

Suknie wielowarstwowe mogą mieć dół wykonany tylko z lekkich i przejrzystych warstw tiulu, jak również mogą posiadać dodatkowe zdobienia, które powodują, że kreacja wygląda na jeszcze bardziej strojną. Często pojawiają się na nich również przyciągające uwagę aplikacje, na przykład w formie kwiatów czy połyskujących kryształków.