Skip to content Skip to footer

Zapasowe oświetlenie na sytuacje awaryjne

Tam, gdzie dostęp do światła jest bardzo ważny, a jednocześnie nie ma możliwości wpuyszczenia go do pomieszczeń przez okna, należy dobrze zadbać o to, aby w razie awarii móc sobie poradzić. Dobrą metodą jest zastosowanie modułów awaryjnych, które pozwalają w razie nagłej potrzeby uruchomić zapasowe lampy.

Rzecz jasna świecą one słabiej, niż żarówki podstawowego systemuu, ale dobrze zaplanowane, w pełni sprawne i szybko startujące oświetlenie awaryjne w sytuacjach krytycznych może okazać się zbawienne. Wystarczy wspomnieć o jego zastosowaniu w kopalniach czy innego rodzaju kompleksach podziemnych, aby było oczywiste do czego może ono służyc.

Ale również w szpitalach jest istotne, aby istniało zapasowa oświetlenie awaryjne zasilane z generatora i włączane automatycznie w przypadku braku dostawy prądu lub wybicia bezpiecnizków. Tak, aby bez przerwy był dostęp do oświetlenia (jak i do obsługi wszystkich szpitalnych maszyn, jakie mogą być potrzebne).

Systemy awaryjne to oczywiście standard we wszystkich miejscahc, w któych bezpieczeństwo i stabilność pracy są podstawowymi wymogami co do funkcjonowanoia budynku i placówki jako takiej. Bez takich zabezpieczeń niektóre miejsca mogłyby mieć sporo problemów.