Skip to content Skip to footer

Mopy i zestawy do sprzątania dla profesjonalistów

Sprzątanie w obiektach komercyjnych wiąże się z koniecznością sięgania nie tylko po mopy, ale również po profesjonalne zestawy do sprzątania, które ułatwiają pracę. Część pracodawców, zajmujących się profesjonalnym sprzątaniem, nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak ważne są wózki do sprzątania w codziennej pracy serwisów sprzątających.

Nie tylko mopy


Sprzątanie najczęściej kojarzy się ze sprzątaniem na mokro z wykorzystaniem mopa. To błąd, choć prawdą jest, że mopy są wykorzystywane najczęściej do mokrego sprzątania powierzchni płaskich. Jednak współczesne mopy są dostosowane do wielkości sprzątanej powierzchni, bardzo często są oferowane wraz ze specjalną wyżymaczką oraz wiadrem umożliwiającym szybkie wypłukanie mopa. Taki podstawowy zestaw do sprzątania jest bardzo często oferowany jako zestaw umieszczony na wózkach do sprzątania. Taki wózek ze względu na swoją wielkość jest w stanie zmieścić nie tylko dodatkowe akcesoria do sprzątania w postaci ściereczek czy jednorazowych ręczników, można go również wykorzystać do szybkiego przewożenia śmieci w workach czy w przypadku obiektów hotelowych – do transportu zapasu bielizny pościelowej.

Jaką wielkość powinny mieć wózki do sprzątania


Wielkość jezdnych zestawów do sprzątania warto dopasować do specyfiki danego obiektu oraz do jego wielkości. W przypadku regularnego sprzątania podłóg z wykorzystaniem mopów w zupełności wystarczy niewielki wózek do sprzątania, w którym znajdą się mopy oraz jeden lub maksymalnie dwa wiaderka do jego płukania. Takie wózki są zwykle bardzo lekkie, a ze względu na swoje przeznaczenie mogą być wózkami wykonanymi z wytrzymałego tworzywa sztucznego. W przypadku obiektów hotelowych ważny jest czas sprzątania, a sam proces obejmuje wiele czynności. W tym przypadku zdecydowanie lepsze są zestawy do sprzątania wykonane z metalu i wyposażone w dodatkowe dowieszane półki z metalowej siatki. Na takich wózkach musi być również miejsce na dodatkowe worki na śmieci oraz różne środki chemiczne przyspieszające sprzątanie.

Mopy i inne przybory do sprzątania znajdziesz w sklepie http://www.mopy-ceg.pl/