Skip to content Skip to footer

Nadruki na tkaninach – ogromny wybór wzorów

Branża tekstylna od lat poszukuje wciąż nowych i coraz bardziej atrakcyjnych materiałów, które będą wykorzystywane do szycia różnorakiego asortymentu. Nadruki na tkaninach to obecnie najlepszy sposób na produkcję ogromnej ilości wzorów i motywów.

W jaki sposób uzyskuje się nadruk na materiale?

Drukowanie na materiałach obecnie odbywa się przy użyciu wysoko wydajnych i bardzo nowoczesnych maszyn, które są w stanie nadać każdej tkaninie dowolny wzór, kolorystykę, a także duży motyw w rodzaju panelu.

Wysoko wyspecjalizowane maszyny, które najczęściej są programowane za pomocą skomplikowanych podzespołów komputerowych drukują wzory począwszy od prostych, geometrycznych nadruków, poprzez tradycyjne motywy kwiatowe, aż po niezwykle bogate w barwy i detale obrazy zaczerpnięte ze źródeł wizualnych.

Nadruki na tkaninach są nie do odróżnienia od tradycyjnie produkowanych materiałów, które schodzą z linii produkcyjnych przedsiębiorstw zajmujących się wytwarzaniem tekstyliów.

Dlaczego nadruk na materiale jest coraz bardziej popularny?

Tego typu technologię uzyskiwania różnego rodzaju wzorów na wyrobach tekstylnych od lat uważa się za lepszą od tradycyjnej produkcji na dużych przemysłowych liniach z wielu praktycznych powodów. Dlatego powstają nowe ośrodki produkcyjne, które prężnie się rozwijają.

Wytwarzanie tkanin kolorowych metodą nadruku komputerowego przede wszystkim daje producentom możliwości bardzo szybkiej zmiany wzoru, kolorystyki oraz rozmieszczenia motywów. Tak szybka reakcja na zmieniające się zapotrzebowanie rynku w dużych, produkujących przemysłowo firmach po prostu nie jest możliwa.

Tkaniny wytwarzane metodą nadruku są równie trwałe, odporne na częste pranie, a także praktyczne w codziennym użytkowaniu jak tradycyjne materiały. Nie odbarwiają się, można je prać w pralkach automatycznych.

Gdzie mają zastosowanie materiały z nadrukiem?

Tego rodzaju tkaniny są powszechnie wykorzystywane do szycia praktycznie każdego rodzaju asortymentu z zakresu odzieży, obuwia tekstylnego, elementów wyposażenia wnętrz, mebli oraz wielu innych.

Wszędzie tam, gdzie użycie tekstyliów jest konieczne mogą być oryginalnym i trwałym materiałem do produkcji zarówno indywidualnej, jak i masowej.