Skip to content Skip to footer

Niemożliwe dla rowerzysty

Pasja to jest to, co potrafi odróżnić zwykłego miłośnika jednośladów, który jeździ sobie rekreacyjnie raz na jakiś czas w zależności od wolnego czasu, od prawdziwego zapaleńca, który ze swoim jednośladem się nie rozstaje i potrafi go przechowywać wszędzie, nawet w bardzo małym mieszkaniu.

Możliwe jest wszystko

Fan dwóch kółek nie ma problemu z tym, aby umieścić swój ukochany rower nawet w bardzo małej kawalerce, a nawet w swoim pokoju. Nie brakuje przecież studentów, którzy wynajmują pokój i również tam, w tym jednym pomieszczeniu znajdują odpowiednie miejsce.
Wszystko zależy od tego jak bardzo zależy nam na jednośladzie, jakie mamy stojaki na rowery oraz od naszej wyobraźni, która przecież potrafi przynieść nam różne rozwiązania. Nowoczesne pomysły i innowacje sprawiają, że wszystko jest możliwe, trzeba tylko czegoś bardzo chcieć.

shed-336505_960_720

Na problemy – stojak

Stojaki na rowery dostępne są do kupienia w różnych miejscach, czy to w sklepach stacjonarnych czy w internecie, a czasami można nawet samemu skonstruować odpowiedni chwytak, który sprawi, że nagle w cudowny sposób znajdziemy miejsce na rower, a nawet na dwa rowery. Bywa też, że w jednym mieszkaniu swoje rowery przechowuje cała, przykładowo czteroosobowa, rodzina.
Można go przecież zmieścić wszędzie, od sypialni, przez korytarz czy balkon, nawet po…łazienkę! Spotykane są bowiem takie rozwiązania jak rower na przykład stojący pod ścianą, pod umywalką. Jeżeli komuś wydaje się to zupełnie abstrakcyjne to może spróbować u siebie w domu. Takie rozwiązanie mogą też sprawdzić się chociażby w piwnicy czy w garażu, gdzie również często nie mamy za dużo miejsca na rowery, zwłaszcza jeżeli jest ich więcej.

 

Uwaga, rowery są wszędzie

Stojaki na rowery mogą być wykorzystane po zamontowaniu na ścianę, mogą być też mocowane do podłogi, a często także do sufitu, ponieważ to rozwiązanie zaoszczędzi najwięcej miejsca. Czasami przytwierdzane są do szafy, do półki lub jeszcze inaczej, do drzwi, oczywiście o ile jednoślad jest odpowiednio lekki. Wiele zależy od modelu naszego ukochanego roweru.
Możemy też skorzystać z czyjejś gościnności i przechowywać pojazd na przykład u rodziców czy u babci w garażu, ale wówczas nie mamy go cały czas pod ręką, a to jest już mankament. Tym bardziej, że wiele osób porusza się rowerem na cod zień, przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne, Jest to sposób na szybkie i sprawne poruszanie się po mieście, nie wymaga większych inwestycji, a do tego przynosi same korzyści jeżeli chodzi o nasze zdrowie i sylwetkę.

artykuł powstał w oparciu o materiały udostępnione przez Calus-P.pl