Skip to content Skip to footer

Deser podany, że aż ślinka cieknie

Któż z nas nie lubi deserów? Przepyszne owocowe lody, polane słodkim czekoladowym sosem i posypane orzechami… Aż ślinka cieknie na samą myśl. Jednak według psychologów dużą rolę w postrzeganiu przez nas smaku dania odgrywa… sposób jego podania. Jeśli cała otoczka wokół dania sprawi na nas dobre wrażenie – całe danie również zyska kilka punktów w naszej ogólnej ocenie. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku deserów. Im bardziej finezyjny, estetyczny i nietuzinkowy sposób ich podawania, tym większe doznania smakowe podczas ich konsumpcji.

Eleganckie naczynia deserowe

Bez wątpienia każdy zwrócił uwagę, jak estetycznie podawane są desery w drogich restauracjach. Naczynia, w których są serwowane, często sprawiają wrażenie drogich i ekskluzywnych. Dlaczego by nie pozwolić sobie na odrobinę takiego luksusu także w domu? W sklepach z wyposażeniem sklepowym oraz akcesoriami kuchennymi znaleźć można zestawy słoiczków na desery, które przyciągają uwagę prostotą i elegancją, a jednocześnie nie stanowią dużego obciążenia dla domowego budżetu. Słoiczki na desery w wersji podstawowej są wykonane ze szkła, a koszt jednej sztuki to często wydatek rzędu kilku złotych. Najbardziej opłaca się kupować całe zestawy słoiczków deserowych (po 6, 8, 12 lub nawet 24 sztuki – im więcej, tym cena za jedną sztukę jest niższa).

Deserki dla dzieci – również w wersji eleganckiej

Wielu rodziców stara się zapewnić swoim pociechom przyjęcia urodzinowe na miarę amerykańskich filmów. Na takiej imprezie oczywiście nie może zabraknąć lodów. Warto więc pomyśleć już wcześniej, w czym deser miałby być podany małym gościom. Na pewno na solenizancie, jak i jego gościach najlepsze wrażenie zrobiłby kolorowy deser lodowy podany w przeźroczystym naczyniu – transparentne słoiczki na desery sprawdzą się więc tutaj znakomicie. Oczywiście naczynie nie powinno być szklane; na rynku można znaleźć mnóstwo słoiczków deserowych przeznaczonych dla dzieci – są one wykonane z plastiku lub innego materiału, który nie zagraża najmłodszym użytkownikom. Warto jednak zwrócić uwagę, czy dany produkt można myć w zmywarce i/lub wkładać do mikrofalówki. Niektóre z zamienników tradycyjnego szkła stosowanego w produkcji słoiczków na desery źle reagują na działanie wysokich temperatur i mogą ulec zniszczeniu, gdy wystawimy je na działanie takowych.

Słoiczki na desery dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.