Skip to content Skip to footer

Niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla dziecka

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dziecka to zawsze spore przedsięwzięcie. Warto zacząć przygotowywać się do niego już kilka tygodni wcześniej, aby dobrze przemyśleć sobie koncepcję, a także znaleźć ozdoby i dekoracje, które pozwolą wyczarować szczególną atmosferę. Trochę inaczej dekoruje się dom wtedy, gdy przyjęcie jest dedykowane dla dziewczynki, a inaczej, gdy jest organizowane dla chłopca.

Wyprawiamy urodziny dla dzieci w domu

Urodziny w domu to naprawdę dobra opcja. Oczywiście trudno wyobrazić sobie sporą grupę maluchów w niewielkim mieszkaniu w bloku, jednak jeżeli ma się na przykład dom z ogródkiem, to z powodzeniem można postawić właśnie na taką formę. Organizując przyjęcie dla dziewczynki, warto postawić na dekoracje, która wyczarują odpowiedni klimat. Nie musi być tego dużo, muszą być jednak spektakularne i utrzymane w konkretnym temacie. Świetnie sprawdzają się między innymi jednorazowe talerzyki oraz kubeczki na picie, kolorowe balony, konfetti, naklejki na szyby, które dodadzą jeszcze więcej magii. Takie urodziny dla dzieci cieszą też dorosłych. Można zatem dtworzyć kącik dla rodziców, którzy w czasie zabawy dzieci będą mogli spędzić ze sobą trochę czasu.

Modne motywy przyjęć urodzinowych dla chłopców

Fziewczynki uwielbiają urodziny utrzymane w bajkowej atmosferze. Tymczasem chłopcy cieszą się z urodzin, które nawiązują na przykład do stylu safari albo dżungli. Zorganizowanie takiego przyjęcia nie jest trudne. W sklepie z dekoracjami do przyjęć można znaleźć akcesoria, które utrzymane są właśnie w takiej stylistyce. O czym jeszcze warto pamiętać? Aby przyjęcie było atrakcyjne dla dzieci musi się pojawić coś więcej niż tylko piękne dekoracje. Bardzo dobrą opcją jest zatem wynajęcie animatora, a zatem osoby, która będzie spędzała czas.z dziećmi i proponowała im różne zabawy i gry. Dzięki temu nie będzie drętwo, a każdy maluch zostanie zaangażowany w zabawę. Na przyjęciu urodzinowym nie może zabraknąć tortu. Warto o tym pamiętać. To najważniejszy smakołyk w tym wyjątkowym dniu. Tort może nawiązywać do tego, w jakim stylu utrzymane jest całe przyjęcie, albo być po prostu spełnieniem marzeń małego jubilata. Wtedy można zamówić ciasto na przykład udekorowane ozdobami tematycznymi z ulubionej bajki czy książki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.